• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kupię Killifish

#1
Witam, przeglądając forum widzę, że są też miłośnicy ryb karpieńcowatych, zakładam ten temat z myślą zakupu ikry tych pięknych ryb, ewentualnie podpowiedź gdzie można kupić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja ikrę na Aquabidzie licytowałem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Znam ten portal, ebay też, ale pewości do końca nie masz co kupujesz,  widziałem po zdjęciach, że są tutaj miłośnicy tych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(29-03-2023, 23:31 PM)ajron24 napisał(a): Znam ten portal, ebay też, ale pewości do końca nie masz co kupujesz,  widziałem po zdjęciach, że są tutaj miłośnicy tych ryb.

Potwierdzam, ale nie chodzi jedynie o niepewność co do samego przedmiotu kupna ale o zawartość i jej stan w ogóle. Oferujący ikrę na e-bay zaznaczają z góry, że nie biora odpowiedzialności za stan, w jakim trafi do odbiorcy, co w sumie jest zrozumiałe - temperatura zewnętrzna czy w końcu czas dostawy nie są tu bez znaczenia a samo odpowiednie zapakowanie towaru wcale nie jest trywialne. Ale... kupiłem raz ikrę F. sjostedi od gościa z ebay-a z ponad 20 pozytywnymi rekomendacjami. Dostawa opóźniała się z powodu jego wyjazdów wakacyjnych, po czym przesyłka w torfie zapakowanym w folię aluminiową owiniętą kilkunastoma warstwami papieru przyszła do mnie ostatecznie po 1,5 miesiąca (srodek lata). Niestety, nie znalazłem w niej ani jednego jajeczka lub czegoś, co by je w ogóle przypominało. Wygląda na to, że gość po prostu wypuścił ryby do tarliskowego i zebrał torf bez weryfikacji zawartości. Kiedy opisałem sytuację, zaoferował drugą dostawę za darmo pod warunkiem, że opłacę koszty przesyłki (10 Euro, gdzie sam towar kosztował 18 Euro). Zrezygnowałem, zwyczajnie odechciało mi się ryzykować ponownie "kota w worku", wybrałem kupno żywych proporczykowców i cieszę się przychówkiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(29-03-2023, 23:50 PM)pamparampam napisał(a):
(29-03-2023, 23:31 PM)ajron24 napisał(a): Znam ten portal, ebay też, ale pewości do końca nie masz co kupujesz,  widziałem po zdjęciach, że są tutaj miłośnicy tych ryb.

Potwierdzam, ale nie chodzi jedynie o niepewność co do samego przedmiotu kupna ale o zawartość i jej stan w ogóle. Oferujący ikrę na e-bay zaznaczają z góry, że nie biora odpowiedzialności za stan, w jakim trafi do odbiorcy, co w sumie jest zrozumiałe - temperatura zewnętrzna czy w końcu czas dostawy nie są tu bez znaczenia a samo odpowiednie zapakowanie towaru wcale nie jest trywialne. Ale... kupiłem raz ikrę F. sjostedi od gościa z ebay-a z ponad 20 pozytywnymi rekomendacjami. Dostawa opóźniała się z powodu jego wyjazdów wakacyjnych, po czym przesyłka w torfie zapakowanym w folię aluminiową owiniętą kilkunastoma warstwami papieru przyszła do mnie ostatecznie po 1,5 miesiąca (srodek lata). Niestety, nie znalazłem w niej ani jednego jajeczka lub czegoś, co by je w ogóle przypominało. Wygląda na to, że gość po prostu wypuścił ryby do tarliskowego i zebrał torf bez weryfikacji zawartości. Kiedy opisałem sytuację, zaoferował drugą dostawę za darmo pod warunkiem, że opłacę koszty przesyłki (10 Euro, gdzie sam towar kosztował 18 Euro). Zrezygnowałem, zwyczajnie odechciało mi się ryzykować ponownie "kota w worku", wybrałem kupno żywych proporczykowców i cieszę się przychówkiem.
Jedynie nad czym myślę, to kupić w 2-3 osoby i poźniej jakoś rozdzielić, nie ikrę ale już podrośnięte ryby, samemu kupować to pod tym względem co piszesz to może okazać się zbyt duża strata, takim sposobem to można pozyskać ciekawe gatunki, nie takie pospolite jak Zagrzebka Rachovii, szczupieńczyk karłowaty, proporczykowiec z Kap Lopez, ja piszę o konkretnych gatunkach takich jak Austrolebias nigripinnis ,Aphanius mento, rivulusy czy terranatos, tylko znaleźć odpowiedniego hodowcę, w tym jest problem. Kiedyś tak robiłem, ale to było parę ładnych lat temu może nawet i 10, uzbieraliśmy takim sposobem pare ciekawych perełek, np. jak Aphanius mento, parę ciekawych rivulus, Austrolebias.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niestety, proporce i inne karpieńcowate stały się rybami bardziej niż niszowymi. Na rynku polskim jest chyba tylko jeden większy hodowca( i to nie @Papja ) i paru hobbystów,. Większość ryb to teraz właśnie zza granicy, jako ikra, albo mega przepłacone(30-60 Euro para) dorosłe ryby.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak chcesz Aphanius similis, to jest hodowca w Polsce. Brałem od niego okończyki: https://www.olx.pl/d/oferta/aphanes-simi...p%7Clister
(jest literówka w tytule ogłoszenia).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak oceniasz jakość okończyków?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(31-03-2023, 22:24 PM)Frosch napisał(a): Jak chcesz Aphanius similis, to jest hodowca w Polsce. Brałem od niego okończyki: https://www.olx.pl/d/oferta/aphanes-simi...p%7Clister
(jest literówka w tytule ogłoszenia).

Za cenę 100 zł jednej pary ryb w życiu nie kupię,  szczerze wolę dołożyć i kupić ikrę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(31-03-2023, 23:52 PM)schmeichel napisał(a): Jak oceniasz jakość okończyków?

tzn ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości