• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 240

#1
Witam. Akwarium 120x45x45 , filtr fluval 407 i aquael. Woda KH-4 pH -7, 4(nie mogę zejść mimo podmian na czyste RO). Obecna obsada 15 zwinnik Blehera, 3 kiryski panda(uratowane ze słoika), 2 Loricarie(docelowo 6). Pytanie jak w temacie jaką obsadę polecacie do tego co już jest.     
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może jakieś apisto/laetacara + C. maronii

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Uważaj na Loricarie. Moje sp. "Rio Atabapo" wykopały mi wszystko poza dużymi żabienicami. Więc jak coś celuj w Lorki mniej, niż wspomniane przeze mnie, typowo denne gatunki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(14-02-2022, 19:26 PM)-KUBA- napisał(a): Może jakieś apisto/laetacara + C. maronii

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
No właśnie coś w ten deseń szukam. Tylko nie bardzo mogę się zdecydować co i w jakich Ilościach. Miałem nadzieję że ktoś ma już podobny wymiar i poleci jakiś fajny układ.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(14-02-2022, 19:34 PM)michal_kov napisał(a): Uważaj na Loricarie. Moje sp. "Rio Atabapo" wykopały mi wszystko poza dużymi żabienicami. Więc jak coś celuj w Lorki mniej, niż wspomniane przeze mnie, typowo denne gatunki.
Moje to sp.Red nie rosną duże i wcale nie kopią. Ale dzięki za ostrzeżenie bo miałem chęć na Atabapo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(15-02-2022, 21:10 PM)Maruda napisał(a):
(14-02-2022, 19:26 PM)-KUBA- napisał(a): Może jakieś apisto/laetacara + C. maronii

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
No właśnie coś w ten deseń szukam. Tylko nie bardzo mogę się zdecydować co i w jakich Ilościach. Miałem nadzieję że ktoś ma już podobny wymiar i poleci jakiś fajny układ.
U siebie właśnie mam parę L. araguaiae i pozostałą samą samicę C. regani i właśnie jak gdzieś dostanę przy okazji to chcę kupić grupkę 6/8sztuk C. maronii

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Maruda
#7
Nie wiem gdzie dostać L. Araguaiae. A może Apistogramma agassizii albo Apistogramma agassizii by tu pasowały?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rosną u mnie Apistogramma agassizii F1 "Pastel" jakbyś szukał, duża grupa aggie niesamowicie wygląda- prężące się samce to jest to!
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(23-02-2022, 00:47 AM)Papja napisał(a): Rosną u mnie Apistogramma agassizii F1 "Pastel" jakbyś szukał, duża grupa aggie niesamowicie wygląda- prężące się samce to jest to!
O może i bym chciał, tylko mam do Ciebie że 3h drogi. Wysyłasz jakoś, czy tylko odbiór osobisty?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wysyłka to nie problem jak mamy połączenie, puściłem PW. Żeby nie było zbyt dużego off-topu to dopiszę, że polecam dodatkowo też drobnoustki, przy reszcie obsady i tak nie odchowasz narybku więc możesz pójść w Nannostomus beckfordi- to nie jest typowa ławicówka i mają bardzo ciekawy behawior a hodowlana czerwona forma naprawdę robi wrażenie wizualne Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości