• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Google Earth

#1
Mam taką sprawę,
latając w okolicach Lago De Nicaragua trafiłem na coś dziwnego Big Grin . Mianowicie rzecz ta znajduje się na szerokości 12° 0'12.39"N długości 85°56'22.51"Zach.
i wygląda na geoglif. Ustawienie wysokości w okolicach 414 metrów tak aby północno wschodnią część ekranu wypełniło lekko jezioro.
Wpierw myślałem, że to pola uprawne, ale to przechodzi przez duży teren, rzekę i drogę.
Ktoś na to trafił? Jest tu jakiś maniak eartha?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jest maniak, od czasu do czasu Cool
Faktycznie wygląda to nietypowo - ale czy to faktycznie geoglif - wątpię. Ten obszar to chyba takie podmokłe łąki, więc coś takiego długo by się nie utrzymało.

Wrzuć sobie 8°27'18.82"N 83°34'20.00"W i pooglądaj zdjęcia wzdłuż całego wybrzeża tego półwyspu - P.N. Corcovado, płw. Osa - jeden z niewielu zachowanych skrawków deszczowego lasu nad samym Pacyfikiem Smile

Polecam jeszcze niesamowite jeziora w dorzeczu rzeki Ogooue - w Gabonie. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Big Grin Już lukam, GE ma problem z nazwami rzek zauważyłem... Rio Claro - fajne zdjęcia dali.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No jedno mam na pulpicie już z pół roku Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co do pierwszego postu, to rysunek ten nie przypomina wam trochę Hypsophrys nicaraguensis? Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Adam, jak ja mam dość bogatą wyobraźnię i mocno się skupiam, to nikaraguańskiej tam za cholerę nie widzę Big Grin

Heisler - polecam też dwa jeziorka w Meksyku: Bacalar 18°44'6.76"N 88°19'46.92"W i mniejsze Miramar 16°24'16.34"N 91°16'1.76"W - oba są piękne, ale pierwsze to jednak atrakcja turystyczna, a Miramar leży w odległym i rzadko zaludnionym Chiapas Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Właśnie rzucam okiem. Słuchaj a może orientujesz się z jakiego powodu w kraterowych jeziorkach Turcji nie ma ryb? Nigdzie nie mogę znaleźć nic w dostępnym języku.

Bacalar mnie rozwaliło, widoki jak na kalifornijskiej plaży z dodatkiem zieleni z Brazylii. Nie wiem tylko, czy ono ma ujście do zatoki Meksykańskiej czy to odblaskowe chmury? Ja się prześledzi odpływy to Bacalar spływa w stronę Belize?

Miramar to już prawie jak Arabia Saudyjska z hotelami na wysuniętych cyplach ;-) .

Ja Ci się zrewanżuję czymś innym, trochę to funeralne ale widok mnie powala. Włącz tylko warstwę zdjęć.
11°55'5.64"N
85°55'25.22"Zach.

Na 350 m masz znacznik zdjęcia w stronę lądu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
wstyd się przyznać ale nigdy się tak nie bawiłem tymi mapami, zaskoczony byłem jak zobaczyłem, że mogę stanąć na ulicy przed własnym domem Smile

jak wpisać współrzędne, które podajecie? żeby obserwować konkretne miejsce
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wystarczy, że wkleisz je do okienka wyszukiwania Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
9° 9'54.71"N
79°50'12.30"Zach.

Pod tym koordynatem znajduje się uwaga - filia uniwersytetu do badań tropików! Wygląda niesamowicie ale nie to jest najlepsze. Jak wlazłem na ich stronę - https://www.stri.si.edu
to można odnaleźć takie PDFy jak ten :


Inglish niestety wymagany ale z translatorem jakoś da radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości