• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szafka pod 240x60

#1
Czesc, przymierzam sie do zrobienia akwarium 240x60x60, czyli jakies 864 litry brutto. Wszystko mam juz wybrane, tylko nie wiem co postawic pod akwarium. Myslalem o jakims stelazu lub szafce, ale ciezko znalezc cos pod taki wymiar. Potrzebuje do srodka wsadzic dwa filtry zewnetrzne, no i zeby wytrzymalo te jedna tone wagi. Znacie kogos sprawdzonego, albo gdzie szukac takiej rzeczy? Ile moze cos takiego kosztowac +-?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Stelaż z profili 50x20x2 około 1000-1500 zależy od rejonu plus transport do tego obudowa zależy z czego od 500 zl plus robocizna
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No to opcja bez żelazaSmile moja szafka z płyty pod 240x40x55 kosztowała mnie 700 zł. Ale ja pracuje w firmie którą ją robiła Smile myślę, że w 1000-1200 u nas byś się zmieścił.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(22-11-2020, 17:24 PM)Goran napisał(a): No to opcja bez żelazaSmile moja szafka z płyty pod 240x40x55 kosztowała mnie 700 zł. Ale ja pracuje w firmie którą ją robiła Smile myślę, że w 1000-1200 u nas byś się zmieścił.

Goran zaraz na jedno Ty masz 300l w tym wody tu będzie nieść zegrubsze szkło.ktore waży i to sporo
To jeszcze więcej piasku więcej wody jakieś 700 kg więcej i niż u Ciebie , ja bym na płytach nie postawił
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wszystko zależy od konstrukcji. Nie ma być sumpa więc można w miarę gęsto popodpierać. Co pomaga w organizacji półek itp. Ale ok . Co tona to nie pół Smile jak ma spać spokojnie i nie ufa technologi z płyty to spawarki w dłoń Smile

Edit. Szkło będzie miał grubsze niż 12 ? Bo moje fakt mniejsze ale z 12.
Edit 2. I żeby nie było... bez obaw mogę zalać u siebie do pełna i spać spokojnie.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-11-2020, 18:02 PM)Goran napisał(a): Wszystko zależy od konstrukcji. Nie ma być sumpa więc można w miarę gęsto popodpierać. Co pomaga w organizacji półek itp. Ale ok . Co tona to nie pół Smile jak ma spać spokojnie i nie ufa technologi z płyty to spawarki w dłoń Smile

Edit. Szkło będzie miał grubsze niż 12 ? Bo moje fakt mniejsze ale z 12.
Edit 2. I żeby nie było... bez obaw mogę zalać u siebie do pełna i spać spokojnie.

Goran
Szkło 150 kg
Wodą 860 kg
Piasek około 150-200kg
Dekoracje okolo100 kg teoretycznie
Poza tym ja widziałem jak szafki dobrej konstrukcji składały się pod takim ciężarem, osobiście na szafce pow.120 cm bym nie postawił ale to moje zboczenie bo widziałem nie jedno
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-11-2020, 18:18 PM)barttsw napisał(a):
(22-11-2020, 18:02 PM)Goran napisał(a): Wszystko zależy od konstrukcji. Nie ma być sumpa więc można w miarę gęsto popodpierać. Co pomaga w organizacji półek itp. Ale ok . Co tona to nie pół Smile jak ma spać spokojnie i nie ufa technologi z płyty to spawarki w dłoń Smile

Edit. Szkło będzie miał grubsze niż 12 ? Bo moje fakt mniejsze ale z 12.
Edit 2. I żeby nie było... bez obaw mogę zalać u siebie do pełna i spać spokojnie.

Goran
Szkło 150 kg
Wodą 860 kg
Piasek około 150-200kg
Dekoracje okolo100 kg teoretycznie
Poza tym ja widziałem jak szafki dobrej konstrukcji składały się pod takim ciężarem, osobiście na szafce pow.120 cm bym nie postawił ale to moje zboczenie bo widziałem nie jedno
Jestem tego samego zdania co bartt, mam standard 450l na półce z black and white i jak by nie wzmocnienie z rur w 8 miejscah + dodatkowy blat 22mm to bym na tym nie postawił więcej niż 250l

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeśli masz na myśli meble z BRW ... to ja bym na nich nawet świecznika nie postawił bo by się blat podrapał. Ja nie mówię o gotowych meblach z papieru adaptowanych pod akwarium tylko robionych pod zamówienie. Odpowiednia płyta, może być nawet stolarska jak meblowej się boicie Smile odpowiednie nóżki do regulacji i odpowiedni projekt.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(22-11-2020, 19:40 PM)Goran napisał(a): Jeśli masz na myśli meble z BRW ... to ja bym na nich nawet świecznika nie postawił bo by się blat podrapał. Ja nie mówię o gotowych meblach z papieru adaptowanych pod akwarium tylko robionych pod zamówienie. Odpowiednia płyta, może być nawet stolarska jak meblowej się boicie Smile odpowiednie nóżki do regulacji i odpowiedni projekt.
Możliwe że pomyliłem nazwę szafka podobno z forniru i inne pierdoły które rzekomo mają utrzymać spokojnie 750kg. Oczywiście wszystko według tego co pisało w katalogu producenta..

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Goran zawolam tutaj mojego konstruktora on to wyjaśni i rozwieje wszelkie wątpliwości
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości