• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: cyrkulator pomóżcie ;)

#1
U mnie akwa dno 215 na 60  i chciałbym  zakupić cyrkulator i spróbować ogarnąć gówna z dna. Jako że na podłożu mam piasek - nie pylący ale też nie gramatura w stronę żwiru to jaki zastosować żeby nie przesadzić z mocą. Jako że idę w taniość to nie będzie żadnych regulowanych mocy.itd. Jest 6000,7500,10000l/h?

A i ogólnie to mam przelew z komina który jest w rogu akwarium i tam też są wyloty z sumpa. Wyloty skierowane w jedną stronę wzdłuż długiego boku.
Pooglądałem filmiki z neta i wychodzi że jeden powinien dać radę - po przeciwnej stronie  - tylko nie chcę przesadzić z mocą. Albo mocniejszy jeden po tej samej stronie co komin i wyloty. Teoretyzuje ale może podpowiecie bo k... nie wiem jaka ta moc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jaka jest pompa obiegowa ? , żaden falownik w 200l nie jest potrzebny
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W tej chwili na powierzchnię dna - 180/70 - jvp  202 szału nie robi. 
To jest 12000l/h 

W moim odczuciu - jebao rw-8 lepiej robiło robotę, powietrze mocniej było rozbijane i na mniejsze cząstki. 
Mimo 4000 l/h różnicy - różnica na minus.  

Jedyny pozytyw - lepiej rusza tafla - dwa wirniki w tej konstrukcji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
@barttsw Tam chyba kolega pisze o dnie 200x60 to chyba troszkę więcej niż 200 litrów no chyba ze 15cm wysokie

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
zależy jak zagracone dno? U mnie (podobne dno) jest jeden cyrkulator ale on porusza wodę raczej przy powierzchni - to i dalej sięga strumień, a jak na dno skieruję to aby w pobliżu robi robotę. Reszta b/z.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
wysokość 60 cm Smile dno nie zagracone - jest tak, że woda ma obieg wokół akwarium ale z dna nie podnosi do komina stąd pomysł na cyrkulator. Pompa jest 10 czy 12.000l/h ustawiona na bieg 2/10 (tylko w takiej opcji nie hałasuje mi komin) na dwa wyloty (koło siebie) ale nimi za mocno nie można sterować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-11-2020, 15:22 PM)-KUBA- napisał(a): @barttsw Tam chyba kolega pisze o dnie 200x60 to chyba troszkę więcej niż 200 litrów no chyba ze 15cm wysokie

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

O boże jak ja to odczytałem Haha ale tak czy siak też ma 200x80 i całą cyrkulacja leci z sumpa , natomiast jak jest pompa za słaba to lepiej pompę wymienic , natomiast jeśli kolega chce graty w zbiorniku to polecam 2 cyrkulatory zamiast 1

(17-11-2020, 15:40 PM)kocur napisał(a): wysokość 60 cm Smile dno nie zagracone - jest tak, że woda ma obieg wokół akwarium ale z dna nie podnosi do komina stąd pomysł na cyrkulator. Pompa jest 10 czy 12.000l/h ustawiona na bieg 2/10 (tylko w takiej opcji nie hałasuje mi komin) na dwa wyloty (koło siebie) ale nimi za mocno nie można sterować.

Pokaż mi ten zbiornik zwłaszcza komin i jak ten wylot jest zrobiony , też pokaż mi sumpa
U siebie mam 7000 pompę ustawioną na w biegu A zbiornik 200x80x50 i dno jest czyste , też dużo zależy jakie masz ryby
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przy dnie 225x40 na jednym końcu mam hamburga z wylotem 1600 l/h ustawionym po tylnej szybie. Na drugim koń cyrkulator 2000 l/h. Pierwotnie ustawiony był pod taflą po przedniej szybie, ale to było za mocno. Dałem go z tylu i skierowałem wprost na duży korzeń, tak, że prąd wody się o niego rozbija. Dno mocno zagracone ale ruch wody jest taki, że wszystkie śmieci na dnie zbierają się przy hamburgu. Myślę, że lepiej już nie będzie. Cyrkulator to Sun Sun JVP 110A za 27 zł Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam 30 pielęgnic z madagaskaru - dużo jedzących Wink zaraz pyknę jakieś fotki akwa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(17-11-2020, 20:00 PM)kocur napisał(a): Mam 30 pielęgnic z madagaskaru - dużo jedzących Wink zaraz pyknę jakieś fotki akwa
No to się dziwisz że ci filtracja nie wyrabia ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości