• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Małe żyjątka

#1
Wczoraj na szybie zauważyłem malutkie około 1 mm malutkie białe kropki. Myślałem, że to jakieś syfki czy glony, ale one się poruszają po szybach, nie odchodząc zbytnio od miejsca bytowania. Nie mają ogonków ani jakichś nieregularnych kształtów. W jednym miejscu jest tego więcej w takiej jakby kolonii na 3/4 wysokości szyby, a w innym miejscu są bardziej rozproszone. Nie wiem co to jest. Niedługo miałem zbiornik obsadzać rybkami a tu takie cuś odkryłem. Znów coś przywlokłem z roślinkami, czy może się to samo spłodziło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Poruszają się powoli? Wypławki
Poruszają się "skokowo"? Oczliki
U mnie zawsze znikały po wpuszczeniu ryb.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Poruszają się po prostu chodząc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mogą to być wypławki, nicienie lub małżoraczki. Raczej te ostatnie. Mógłbyś wrzucić zdjęcie?
Generalnie nie przejmowałbym się tym. Wpuścisz ryby i będzie okiSmile Problem powinien zniknąć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak wieczorkiem jak wrócę z pracy.
No oglądając zdjęcia małżoraczków to nawet mogą pasować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeśli w wodzie żyją małżoraczki to znaczy, że micro fauna w zbiorniku jest bardzo dobra.
U mnie żyją w krewetkariumSmile Nic z nimi nie robięSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jeśli to są rzeczywiście one. Zbiornik ma miesiąc jest bez rybek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U mnie też wystąpiły jak nie było żadnych ryb i krewetek. Jakieś 2 miesiące po założeniu akwarium. Teraz żyją razem z krewetkami i jest okiSmile Znajomy, bardzo doświadczony akwarysta stwierdził, że wpuszczenie gupików załatwi sprawę. Osobiście nie wpuściłem, zostawiłem tak jak jest. Mówimy oczywiście cały czas o małżoraczkach...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam,
ja również obstawiałbym na małżoraczki. Nie ma co się niepokoić, małżoraczki tak jak napisał Simon w pewnym sensie określają "kondycję" zbiornika i jest ona dobra. Wpuszczenie ryb sprawę załatwi jeżeli jest taka potrzeba. U mnie w akwarium z mchami żyją sobie na spokojnie i nawet dodają "życia" zbiornikowi.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości