• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 60L Azja

#1
Witam. Zainspirowani rozwiązaniami Waszych zbiorników "ala kałuża" postanowiłem coś zrobić swojego w tym kierunku.
Powiem szczerze że jestem mega zadowolony z tego zbiornika bo mega naturalnie wygląda.

Akwarium 60L 60x30x35, optiwhite. bez pokrywy jak widać.
Flora: sitowie leśne oraz pistia w micro ilościach, wrzuciłem też małe microzorium i zobaczymy czy pociągnie.

Fauna: Betta mahachaiensis (tylko samiec), Pangio kuhlii 3szt., Acantopsis choirorhynchos 2 szt.

Filtracja: Aquael Pat mini na drobnej gąbce aby maksymalnie go stłumić,
Ogrzewanie: jest, ale wyłączone obecnie (Docelowo temperaturę chciałem mieć na ok. 27-28 stopni,. Miałem awarię grzałki, chyba termostatu i podgrzało mi dziś wodę do 31,5 stopnia. Samica bojownika niestety nie wytrzymała Beczy

Muszę jeszcze trochę popracować nad nim bo świerzynka (muszę dołożyć ziemi aby mułojady ładnie ją przemieszały z piaskiem.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kawał dobrej roboty, pierwszy raz podoba mi się akwarium bez tła, szkoda że nie zgłosiłeś go do konkursu bo dla mnie był by to nr 1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wygląda super, gorzej z doborem obsady. Mułojady są dużo za duże na takie akwarium, a ciepłolubne Betta bez pokrywy to proszenie się o kłopoty. No i pamiętaj, że te Betta nie lubią bardzo kwaśnej wody- musisz na to uważać.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(09-03-2020, 09:52 AM)Łuka$z napisał(a): Kawał dobrej roboty, pierwszy raz podoba mi się akwarium bez tła, szkoda że nie zgłosiłeś go do konkursu bo dla mnie był by to nr 1
Dzięki wielkie. Chciałem ale się zgapiłem, pomyliłem datę końca trwania konkursu z terminem wysyłki zdjęć Bezradny
Myślałem aby okleić tylna szybę czarną folią ale na szczęście tego nie zrobiłem i jest dobrze

(09-03-2020, 12:14 PM)Papja napisał(a): Wygląda super, gorzej z doborem obsady. Mułojady są dużo za duże na takie akwarium, a ciepłolubne Betta bez pokrywy to proszenie się o kłopoty. No i pamiętaj, że te Betta nie lubią bardzo kwaśnej wody- musisz na to uważać.

Bardzo się cieszę że się podoba. Mam te mułojady już jakiś czas i nie urosły za duże. Może jeszcze urosną i o ile je zobaczę bo siedzą schowane cały czas to je przeniosę do 240L.
Akwarium stoi w biurze gdzie mam te duże 3200L, tam mam temperaturę 29stopni i akwarium służy za niezły grzejnik. Biuro to najcieplejsze miejsce w domu. Teraz zbiornik bez grzałki trzyma 24 stopnie.
Wody nie zakwaszałem i ph jest 7,5.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mała metamorfoza tego zbiornika w bagienko.
Fauna brak,
Filtracja: mały filterek Aquael z deszczownica. Rusza wodę to i komary się nie legną, choć przed założeniem filtra się wyległy to skalary w innym zbiorniku się cieszyły z żywego pokarmu.
Flora: jak widać paproć nefrolepis, kocia trawa, trzcina.
Grzałka brak na razie. Temperatura 22 stopnie.
Myślę że jak kiedyś dołożę grzałkę i podniosę temp do 26 stopni to wpuszczę jakieś betta

    .

Pytanie alternatywne, czy taki zbiornik mógłby być wystarczający na Discossus filementous? Jak tak to w jakim układzie?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
IMO para filamentosus się nadaje na 60x30cm dno.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Idealny baniak dla Apistogramma minima. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(31-12-2020, 11:10 AM)Ruki napisał(a): Idealny baniak dla Apistogramma minima. Big Grin
Tylko gdzie te rybe dostac?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ha, liczyć że przylecą przypadkiem do Mpawa Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(31-12-2020, 13:36 PM)Ruki napisał(a): Ha, liczyć że przylecą przypadkiem do Mpawa Big Grin
No dobra, jakoś bardzo daleko do Pawła nie mamSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości