• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300L - Oscar vs Green Terror

#1
Witam. Po dwu letniej przerwie w tym pięknym hobby zakładam zbiorniczek 300L - 120x50x50h. Kiedyś moja przygoda skończyła się z akwarium 200L i trio pawiookich.
Teraz wiem że akwarium było dla nich przyciasne - szczególnie dla trzech sztuk.
Pawiookie mają w sobie to coś, że gdy je widzę to aż serce mnie ściska...
Podobają mi się również akary pomarańczowopłetwe, mają bardzo ładne kolory ale jakoś nie mogę się zdecydować czy do tego baniaka wpuścić parkę pawic/parkę akar + jakieś stadne.
Jaką opcję wy byście wybrali?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moim zdaniem to akwarium zupełnie nie nadaje się dla dorosłych pawiookich, nawet gdyby miała to być tylko para tych ryb. Dobrana para pomarańczowopłetwej trochę lepiej pasuje do tego zbiornika.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witamy na forum!
Ja bym wybrał takie pielęgnice, które w takim baniaku miałyby chociaż namiastkę natury - czyli, by po jednym machnięciu ogonem nie wpadły na szybę Wink Wybór jest przeolbrzymi.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Małe pielęgnice mnie jakoś nie kręcą.
Na pawiookie macie rację, 120cm długości to za mało, ale akara? rośnie do 20 cm więc myślę że zbiornik 120x50 dla pary będzie ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie myślałeś np o nikaraguańskiej lub salvini? Oba gatunki są bardzo ładne a wydaje mi się, że mają nieco łagodniejszy charakter niż GT.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
exC. salvini to wredne osy, ale samotna para będzie się dobrze czuła w takim akwarium. Jeszcze lepiej Rocio octofasciata (p. niebieskołuska). Para Andinoacara sp. Goldsaum (Green Terror to dawna nazwa dla opisanej A. stahlsbergi) też powinna być zadowolona. Niemniej ja, podobnie jak przedmówcy nie pchałbym do takiego akwarium pojedynczej pary średnich pielęgnic bo umarłbym z nudów, ale każdy ma swoje preferencje. Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Z nudów raczej nie umrę Wink Sęk w tym że nie lubię akwariów w których pływa xxx ilość drobnicy.
Niebieskołuskich nie chcę, jakoś mi nie przypadły do gustu.
Na razie zostaję przy Green Terrorach Wink Chociaż w sumie jakieś małe stadko też by się do nich przydało Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jest kilka osób na forum, które mają te ryby, może mogłyby coś doradzić w kwestii towarzystwa dla tych pielęgnic. Poszukaj wątku Nechora, chyba tam było co nieco.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja do akar dolozylbym salvini mialem takie zestawienie i bylo to jedno z lepszych. Ryby raczej nie wchodzily sobie w droge rosna mniej wiecej do tych samych rozmiarow charakterek te rybki maja takze nie zabraknie Ci wrazen napewno.

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości