• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ubytki w płetwach bocznych

#1
Otóż dwie Nikaraguańskie mają dziwny problem, płatwy boczne jedynie, są lekko sklejone jakby białawą substancją. Widać też na nich ubytki, ale nie jakieś ogromne...
Nie widzę u tych ryb nic innego co mogłoby wskazywać na konkretną chorobę, nie są przeziębione gdyż stale utrzymuje 26-27 stopni?
Dodatkowo ani dominująca ani najbardziej zdominowana nie mają tego problemu, jedynie dwie średnie.
Jeśli mi się uda zrobić zdjęcie płetw, w co wątpię, to wkleję.
Zrobiłem ponad 30 fotek, ale uchwycenie płetwy bez umiejętności i z moim aparatem to absurdalny pomysł... Chodzi o jej prawą płetwę, z naszej perspektywy lewą.


[Obrazek: dsc08630r.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Podaj jakie masz twardości i pH wody. Fotka, dobra fotka potrzebna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
PH w granicach 7.8 - 8 . Odstawiłem RO i leję kranówkę.
GH - 18
KH - 12 (około)

Trochę się parametry pozmieniały po odstawieniu RO.


[Obrazek: 12aa68bfd8d70270med.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
i sam dałeś sobie odpowiedz... nie wszystkie ryby przechodzą to łagodnie a skok pH o 1 to logarytm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam mam podobne objawy u flowerhorna, czy rzeczywiści parametry wody były przyczyną w przypadku opisanych tutaj ryb czy może coś jeszcze? Pozdrawiam i z gory dziękuje za podpowiedz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Heisler jak tam pletwy?

jacjur - objawy moga byc podobne ale kazdy zbiornik jest inny, a twojego nie znamy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak, przyczyną były parametry i podmianka. Obecnie problem nie występuje Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki za wiadomość. Moje pielegnice poszarpały się wzajemnie przed tarłem około 2 tyg. temu a plamy nie schodzą stąd moje zaniepokojenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
    Witam ponownie kolejne dni mijają a nic się nie zmienia , stare plamy się utrzymują a jedna dziś przybyła wiec bardzo proszę o radę. Akwarium 200l pływa w nim para flowerchornów PH w granicach 8
GH - 8
KH - 4
temp 28
dodam jeszcze że para odbyła tarło tydzień temu i ikra zbielała po 48h. Samica jest pewna bo miała już młode z innym samcem. Samiec pływał w ślad za samicą i wyglądało że zapładnia ikrę. Część jajek przetrwało jeszcze na trzeci dzień i potem zbielały. Jakie wnioski proszę o radę.


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jestes pewny tych twardosci i takiego pH? Bo mi to smierdzi duzym bledem.

Uszkodzenia pletw wygladaja na mechaniczne, a co do ikry to niech spece co je odchowali sie wypowiedza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości