• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Barwa światła

#1
Chciałbym się dowiedzieć jaka wg Was jest najlepsza barwa światła do zbiornika zrobionego na styl Ameryki Południowej. Ale nie BW, tylko takiego gdzie wystrój pełnić mają korzenie i nieduża liczba roślin na podłożu prawdopodobnie Kreisel.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja swój baniak oświetlałam na zmianę daylight+aquastar lub daylight+grolux. Obie kombinacje są fajne, bo dodatek "roślinnej" barwy świetlówek bardzo ładnie wybarwiał ryby. Przez jakiś czas oświetlałam baniak tylko żółtym światłem 2700K ale moim zdaniem nie było to dobre rozwiązanie. Wszystko było żółte, monotonne i jednolite a przecież rybska są bardziej kolorowe a i tak żółty kolor ma woda od korzeni czy szyszek Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Właśnie dlatego się zastanawiam. Chcę kupić na początek do 160L 100x40x40 1x45W i nie wiem jaką barwę wybrać Aquastara, GroLuxa czy 6500k Daylighta.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ale czemu 1 świetlówkę? Jeśli masz możliwość, to ja bym proponowała 2 słabsze rury, z czego właśnie 1 daylight a 2 np. grolux. Jeśli dasz samego groluxa, to będzie w akwa zbyt fioletowo i trochę ciemniej (ta świetlówka jest trochę ciemniejsza w porównaniu do daylight). To samo z aquastar/aquarelle. Tutaj byś miał w baniaku za bardzo różowo Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Okej to jakie natężenie światła proponujesz na 100x40x40, aby nie było znów za jasno, bo to nie będzie rośliniak tylko "korzenniak" Big Grin z dodatkiem mało wymagających roślin do pielęgniczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tutaj masz połączenie Gro luxa i Aquastara w moim starym baniaku.
[Obrazek: gror.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Obrazek: gro2.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
2x24W T5 powinno być ok jeśli nie będzie tam wymagających chaszczy.

Edit:
Możesz sobie zobaczyć jak wyglądają połączenia różnych świetlówek w tym linku: http://saurama.aqua-web.org/index.htm
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Sprawdziłem w ATTI, że pełny zestaw 2x24 wyjdzie mnie 190 zł. Z tym, że 24W T5 mają 45cm. A 2x39 komplet mam za ta samą kasę ale przynajmniej mają 85cm. Chyba zdecyduje się na ten drugi. Huh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja mam baniak 100x50x50 i używałam 2x39W T5. Trochę chyba było za jasno ale ja już tego nie zmienię, bo mam pokrywę zrobioną na 4x39W (pokrywa robiona za czasów holendra). 24W są krótkie ale można je umieścić bliżej jednego boku akwa, wtedy uzyskasz fajny efekt cienia z drugiej strony Wink Ogólnie też nie polecam kupowania gotowych kompletów bo są droższe, niż same części osobno. Będą Ci potrzebne 2 świetlówki, 4 oprawki bryzgoszczelne, 1 statecznik elektroniczny, 4 uchwyty do świetlówek, kabel zasilający z wyłącznikiem. Całość powinna Cię kosztować max 120zł z wysyłką. Odbłyśnik możesz zrobić sam z folii aluminiowej takiej do pakowania kanapek Wink Wystarczy przykleić na taśmie dwustronnej Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Coś chyba za tanio to policzyłaś, sprawdzałem na wielu stronach i w wielu miejscach i nie znalazłem takich cen jak mi podałaś. Może policzyłaś bez świetlówek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości