• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Creek Piekielnik Sand by Ruki :)

#1
Testuję nowy piasek, test 24h kwaskiem cytrynowym oraz octem nie wykazał zmiany pH.
Podłoże przesegregowałem z dużych kamieni, z braku sit nie przesiałem. Ale dzięki obecności żwiru wygląda naturalniej.
Wypłukałem go z 10 razy a następnie wyprażyłem w piekarniku.

Nie polecam pozyskiwać piasku przy ujemnej temperaturze, trzeba go odkuwać kilofem. Big Grin


Załączone pliki Miniatury
               
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rewelka, muszę poszukać podobnej rzeki w okolicy. Cały czas brakuje mi żwirku w piasku, sam piach wygląda za czysto.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(12-03-2012, 12:28 PM)piotrK napisał(a): Rewelka, muszę poszukać podobnej rzeki w okolicy. Cały czas brakuje mi żwirku w piasku, sam piach wygląda za czysto.

Popieram Smile
Jako, że dysponuję sitami i wstrząsarkami do nich to chyba skorzystam z źródła Łukasza Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A ja bym dodał jeszcze trochę większych kamieni, które widać na zdjęciu strumyka. Kolorystycznie bardzo ciekawe podłoże.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(12-03-2012, 12:45 PM)Topielec napisał(a): A ja bym dodał jeszcze trochę większych kamieni, które widać na zdjęciu strumyka. Kolorystycznie bardzo ciekawe podłoże.
To już w większym baniaku, 60l zmniejszyłyby optycznie. Smile Dno jest różnorodne, gdyż Piekielnik płynie przez Kotlinę Orawsko-Nowotarską, która tak na prawdę jest wypełnioną rumoszem skalnym misą prawdawnego jeziora. I znajdują się tam otoczaki, łupki i odrobina fliszu karpackiego. Do tego dochodzi piasek z torfowisk. Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
no i bardzo fajne podłoże ale ja również nie wybierał bym wszystkich większych kamieni, no i to tło strukturalne z tymi listkami kasztanowca Wink

rozumiem, że zmiana podłoża i tak nie idzie w parze ze zmianą ryb - nadal apisto?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Filas, powracam do podłoża w akwariach. Smile Powoli przechodzę ze zbiorników szpitalnych na zbiorniki dekoracyjne. Smile
A podłoże jest idealne dla Apisto, gdyż nie zmienia parametrów wody.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
to mnie cieszy - powrót na forum i powrót do podłoża Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
I creek ladna i sand fajny Smile aha, Ruki tez Wink podloze idealne bo ma odpowiednie rozmiary ziaren. Polecam wszystkim szukanie wlasnych rzek i testowanie... Fantastyczna przygoda. Gdyby ktos chcial to kilofy etc. posiadam Wink Sila robocza takze sie znajdzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Kiedyś brałem piach z małego dopływu Warty: ciemny i bardzo drobny. Do 450-litrowego akwarium nie chciało mi się jednak prażyć takiej ilości.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości