• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma pantalone

#1
Gatunek który mi nie przypadł do gustu. Może dlatego, że mój samiec miał tendencję do "upasienia się"(przyczyna jego zgonu- zadławienie się krewetką.....) kosztem wyglądu(nawet liry nie zbudował porządnej). Do tej pory gatunek w Polsce chyba nie rozmnożony.

[Obrazek: pant2p.jpg]
[Obrazek: panth.jpg]
[Obrazek: pant5.jpg]
[Obrazek: pant.jpg]
[Obrazek: pant2v.jpg]
Wsysanie wodzienia
[Obrazek: pant3.jpg]
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rzeczywiście z dotychczasowych gatunków zaprezentowanych przez Ciebie ten wygląda najmniej okazale.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A mnie się podoba Big Grin
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Raczej z tego powodu ,że nie widziałeś poprzednich postów kolegi Ruki chyba Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-08-2012, 17:38 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Raczej z tego powodu ,że nie widziałeś poprzednich postów kolegi Ruki chyba Smile

Każda Apisto jest inna a A. pantalone naprawdę są piękne.
Niestety nie ukazały tego u Łukasza.
Wg mnie nie przypadły Autorowi do gustu z powodu "małego niepowodzenia" Cool
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
"Kolegi Ruki" a napiszcie na jakich parametrach trzymałeś, coś o agresji, zachowaniach, układzie jaki posiadał "Kolega Ruki"

Kierowca, podobać to się może wiele, mnie np. się podoba ta Apisto, a ja widzieć inne pielęgniczki "Kolega Ruki". I co? Nie odpowiadaj, dość śmietnik się robi.
Łukasz będę wdzięczny za info. Jak z dostępnością?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ogólnie to z tego co widzę w necie ciężko trafić na naprawdę ładne(z ładnie rozwiniętymi pletwami, zwłaszcza lirą) osobniki A. pantalone i A. martini. Te ryby spodobają się nielicznym, mi niestety ryba nie przypadła do gustu i dalej uważam, że są znacznie ładniejsze gatunki Apisto. Smile I żadne niepowodzenia nie mają tu znaczenia. Wink

Killiuszu, bardzo niskie pH i przewodność jest wymagana. Do tego samce są monogamiczne i bardzo wybredne w wyborze partnerki. Potrafią być bardzo agresywne wobec siebie i innych ryb.

Jak z dostępnością? Fatalnie, swojego czasu Niemcy od nas je kupowali do Mpawowi w ogóle nie schodziły. I to był jeden z nielicznych importów w Europie w ostatnich latach.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8

Tutaj są bardzo ładnie wybarwione Apistogramma pantalone .
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Swego czasu byłem fan(atykiem) kompleksu Nijsseni, ale z racji dostępności tych ryb i miejsca miałem tylko trzy gatunki - A. panuro, A. baenschi i właśnie A. pantalone - rzecz jasna z tej samej dostawy co Łukasz. No i jak ktoś mi kiedyś napisze, że panduro albo Inki są agresywne, to go wyśmieję. Może dlatego, że pantalone to były dzikusy, i dlatego, że miałem przerośniętą, nabuzowaną samicę - ale nie było najmniejszych szans na tarło. Porozstawiała pozostałe trzy ryby po kątach i tyle, a akwarium było dość zarośnięte.
Piękne są przede wszystkim samice. Jeśli chodzi o samce to zdecydowanie są ładniejsze gatunki w tym kompleksie - choćby wspomniane Inki.
Moim zdaniem gatunek ten reprezentowany jest przez jedne z najładniejszych samic w Kompleksie Nijsseni - moim zdaniem ładniejszy żółto-czarny wzór tylko prezentowany jest tylko u A. sp. Zwilling i A. nijsseni. Oto dowód:
Samica:
   
   
   

Samiec (dużo mniejszy od w/w)
   

Pozdro
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Odkurzam temat, dwa krótkie filmiki. Pierwszy z przed kilku tygodni i teraźnieszy





Zakupiłem parke od akwarysty, ryby nie młode, nie podchodziły do tarła u byłego właściciela. Ja sie postaram o to Smile Trzymajcie kciuki.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości