Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Apistogramma pantalone - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-68.html)
+---- Wątek: Apistogramma pantalone (/thread-98.html)

Strony: 1 2 3


Apistogramma pantalone - Ruki - 13-03-2011

Gatunek który mi nie przypadł do gustu. Może dlatego, że mój samiec miał tendencję do "upasienia się"(przyczyna jego zgonu- zadławienie się krewetką.....) kosztem wyglądu(nawet liry nie zbudował porządnej). Do tej pory gatunek w Polsce chyba nie rozmnożony.

[Obrazek: pant2p.jpg]
[Obrazek: panth.jpg]
[Obrazek: pant5.jpg]
[Obrazek: pant.jpg]
[Obrazek: pant2v.jpg]
Wsysanie wodzienia
[Obrazek: pant3.jpg]


RE: [Ameryka Południowa] Apistogramma pantalone - Topielec - 14-03-2011

Rzeczywiście z dotychczasowych gatunków zaprezentowanych przez Ciebie ten wygląda najmniej okazale.


RE: Apistogramma pantalone - Adrian - 06-08-2012

A mnie się podoba Big Grin


RE: Apistogramma pantalone - Kierowca Bombowca - 06-08-2012

Raczej z tego powodu ,że nie widziałeś poprzednich postów kolegi Ruki chyba Smile


RE: Apistogramma pantalone - K-Pon - 06-08-2012

(06-08-2012, 17:38 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Raczej z tego powodu ,że nie widziałeś poprzednich postów kolegi Ruki chyba Smile

Każda Apisto jest inna a A. pantalone naprawdę są piękne.
Niestety nie ukazały tego u Łukasza.
Wg mnie nie przypadły Autorowi do gustu z powodu "małego niepowodzenia" Cool


RE: Apistogramma pantalone - Killifish - 06-08-2012

"Kolegi Ruki" a napiszcie na jakich parametrach trzymałeś, coś o agresji, zachowaniach, układzie jaki posiadał "Kolega Ruki"

Kierowca, podobać to się może wiele, mnie np. się podoba ta Apisto, a ja widzieć inne pielęgniczki "Kolega Ruki". I co? Nie odpowiadaj, dość śmietnik się robi.
Łukasz będę wdzięczny za info. Jak z dostępnością?


RE: Apistogramma pantalone - Ruki - 06-08-2012

Ogólnie to z tego co widzę w necie ciężko trafić na naprawdę ładne(z ładnie rozwiniętymi pletwami, zwłaszcza lirą) osobniki A. pantalone i A. martini. Te ryby spodobają się nielicznym, mi niestety ryba nie przypadła do gustu i dalej uważam, że są znacznie ładniejsze gatunki Apisto. Smile I żadne niepowodzenia nie mają tu znaczenia. Wink

Killiuszu, bardzo niskie pH i przewodność jest wymagana. Do tego samce są monogamiczne i bardzo wybredne w wyborze partnerki. Potrafią być bardzo agresywne wobec siebie i innych ryb.

Jak z dostępnością? Fatalnie, swojego czasu Niemcy od nas je kupowali do Mpawowi w ogóle nie schodziły. I to był jeden z nielicznych importów w Europie w ostatnich latach.


RE: Apistogramma pantalone - Adrian - 06-08-2012


Tutaj są bardzo ładnie wybarwione Apistogramma pantalone .


RE: Apistogramma pantalone - piotrK - 06-08-2012

Swego czasu byłem fan(atykiem) kompleksu Nijsseni, ale z racji dostępności tych ryb i miejsca miałem tylko trzy gatunki - A. panuro, A. baenschi i właśnie A. pantalone - rzecz jasna z tej samej dostawy co Łukasz. No i jak ktoś mi kiedyś napisze, że panduro albo Inki są agresywne, to go wyśmieję. Może dlatego, że pantalone to były dzikusy, i dlatego, że miałem przerośniętą, nabuzowaną samicę - ale nie było najmniejszych szans na tarło. Porozstawiała pozostałe trzy ryby po kątach i tyle, a akwarium było dość zarośnięte.
Piękne są przede wszystkim samice. Jeśli chodzi o samce to zdecydowanie są ładniejsze gatunki w tym kompleksie - choćby wspomniane Inki.
Moim zdaniem gatunek ten reprezentowany jest przez jedne z najładniejszych samic w Kompleksie Nijsseni - moim zdaniem ładniejszy żółto-czarny wzór tylko prezentowany jest tylko u A. sp. Zwilling i A. nijsseni. Oto dowód:
Samica:
   
   
   

Samiec (dużo mniejszy od w/w)
   

Pozdro


RE: Apistogramma pantalone - Zimna Zośka - 19-02-2015

Odkurzam temat, dwa krótkie filmiki. Pierwszy z przed kilku tygodni i teraźnieszy





Zakupiłem parke od akwarysty, ryby nie młode, nie podchodziły do tarła u byłego właściciela. Ja sie postaram o to Smile Trzymajcie kciuki.