• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja w 1700 l

#21
Niby tak, ale piwnica nieogrzewana i tam też temp jest w okolicach ~8 stopni, więc woda się mi nie nagrzeje. Wiadomo szukam oszczędności, w wannie się to jakoś ogrzeje do temp domowej.
Generalnie sump jako jedyna filtracja wystarczy ? W ogóle się zastanawiam czy nie walnąć komina na środku, trójnik i dwa wyloty na lewo i prawo, wtedy może nawet ominąłby mnie cyrkulator ? Jak myślicie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie boisz się resztek mydła i innych specyfików w tej wannie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To już lepiej w tym celu beczkę przysposobić, wanna to bardzo zły pomysł.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(05-01-2019, 07:33 AM)darkdivinity napisał(a): Niby tak, ale piwnica nieogrzewana i tam też temp jest w okolicach ~8 stopni, więc woda się mi nie nagrzeje. Wiadomo szukam oszczędności, w wannie się to jakoś ogrzeje do temp domowej.
Generalnie sump jako jedyna filtracja wystarczy ? W ogóle się zastanawiam czy nie walnąć komina na środku, trójnik i dwa wyloty na lewo i prawo, wtedy może nawet ominąłby mnie cyrkulator ? Jak myślicie ?
Mam akwa 720L z sumpem 100L i powiem, że sump 150 byłby OK.
Tewald (co kleił mi akwa) ma 3m akwa - pewnie podobny litraż jak Twój  i zastosował dwa hamburgi po obu stronach - i to niezbyt wyglądało. Komin po środku nie widziałem, ale raczej nie tego. Sump jako filtracja jest najlepszy.
Kombinujesz z tą wanną jak góral z dżdżownicą jako sznurowadło.
Stała podmiana z RO /dwie membrany w szeregu a najlepiej woda do RO ze zbiornika od solarów przez mieszacz termostatyczny/polecam.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Dobra, chyba wymyśliłem. A raczej żona. Postawię beczkę na wodę w kotłowni, taką 240 l. Zrobię tam dodatkowy kranik wody, po odstaniu doby woda w beczce w kotłowni powinna być na tyle ciepła że się nada do wlania do akwarium.
Zlewanie wody z akwa wężem za okno. Podleje świerki przy okazji.
Novi, nie każdy ma solary. Mam piec na pellet i wystarcza Smile
Stałej podmiany wody nie chcę, już wolę się pomęczyć raz w tygodniu tą godzinkę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Pompa o dobrej wydajnosci i podmiana 20 minut
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(05-01-2019, 15:21 PM)barttsw napisał(a): Pompa o dobrej wydajnosci i podmiana 20 minut

Dokładnie, nie ma się co spinać. Miejsce w kotłowni jest także spoko Smile
Bardziej mnie interesuje czy sam sump wystarczy jako filtracja. Czy nie trzeba będzie dać jakiegoś falownika ? Mam niby nieużywany kubełek hydor 450.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
TUNZE TURBELLE NANOSTREAM 6015 Pompa Cyrkulacyjna
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Podwojny lock line i wystarczy 
Zreszta jak tolek bedzie ci kleil dopytaj sie tez jego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ewentualny falownik to sobie później ogarniesz. Będziesz wiedział gdzie zalegają Ci odchody, to i wtedy poprawisz cyrkulację.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości