• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oświetlenie w black water

#1
Witajcie wszyscy, posiadam jeszcze nie założone akwarium black water. akwarium posiada 300l (dokładniej wymiary 120x50x50) i wczoraj byłem na zakupach jak chodzi o min. oświetlenie. Oświetlenie zakupiłem takie: 
BELKA LEDDY SLIM 36W SUNNY 6500K 100-120CM AQUAEL
i boje się że jest za mocne jak na black water :/ czy takowe oświetlenie wpływa jakoś na zachowanie ryb/działalność garbników czy cokolwiek innego? Czy z takim oświetleniem akwarium będzie można nazwać dalej Black Water? Dziękuje z góry za odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
według mnie przerost formy nad trescia  wystarczaja 2 naswietlacze 10w dobre jakosciowo Smile 
Miałem usiebie na BW belke led i nie moglem sobie z nią poradzic  po pol rocznej walce wyleciała belka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
aha, rozumiem. Ale jako iż już kupiłem ową belę, to nie można jej zastosować? Smile dlaczego nie radziłeś sobie z belką? Co takiego się działo?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bo nie bylo tak oswietlone jak chcialem wg mnie belka led nie nadake sie nad bw ale to moja wersja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
dzięki wielkie za odpowiedź, oddam belke do sklepu i kupię tak jak mówisz naswietlacze. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tak jak kolega pisze, światła będziesz miał za dużo. Ale ogólnie ledy nadają się nad BW. Ja mam belkę ale samoróbkę z sterownikiem i u mnie się sprawdza jak najbardziej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tylko nie kupuj tych tanich jak masz kase polecam osrama
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
cichy24pl a mając za dużo światła w bw co się wydarzy? ryby będą się czuły źle czy jak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
przy dużej ilości światła szybciej rozpadają się garbniki. No i dziwnie wygląda takie jasne BW
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Naświetlacz do akwarium 100x40x50

jaki model (na przykład ten ostam) 
jaka barwa światła Biała ciepła 2800-3200K, Biała neutralna 4000-4600K ,Biała zimna 5500-6500K
ile sztuk na w/w akwarium 
jak zamontować, w jakiej odległości od tafli wody
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości