• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum altum - problem

#5
Zgadzam się co do podzielenia wątku, będąc ogarnięty smutkiem patrząc na to co się dzieje w akwa że tak powiem chwyciłem się brzytwy...

co do zagęszczenia to tak jest 17 sztuk nanaya już wyrośniętego i 6 małych altumów, 10 kirysów i 3 najzwyklejsze małe zbrojniki. Więc wygląda to całkiem dobrze, po dorośnięciu atluma był plan na redukcję nanaya ale nie przesadzajmy też że takiem akwa ma być na 6 zwykłych skalarów i 6 altumów

patrząc jak to wygląda teraz gdzie 4 nowe altumy nie mają żadnych problemów, odchody idealne, apetyt i zero nalotów na płetwach czy innych oznak jakiekolwiek choroby zastanawiam się co by dała nawet i 2 miesięczna kwarantanna? po wpuszczeniu nowych ryb 2 wcześniejsze altumy zareagowały bardzo mocno, dzień po nich rio nanay, dalej nie jest dobrze po podaniu mlp pierwszej dawki zniknęły białe naloty z pyska/ płetw piersiowych i grzbietu, zmniejszył się "paraliż" i składanie płetw piersiowych do ciała, zaczynają rozprostowywać żagle.
ryby absolutnie nie pobierają pokarmu co mnie trochę niepokoi, nie obawiam się o nanaye bo to dorosłe ryby to i 2 tygodnie pociągną ale 2 małe altumy przechodzą to najgorzej i u nich drżenie płetw piersiowych nie maleje tudzież złożenie żagli/ogona
mam jednak niedzieję, że mlp zdziała cuda i nie będzie smutnych świat Wink
w dalszym ciągu zastanawiam się jednak jak poprawnie pomieszać biologię żeby uniknąć takiego szoku, lekkie dolewki wody z drugiego akwa czy jak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Pterophyllum altum - problem - przez dziadzior - 04-12-2018, 22:43 PM
RE: Prawdziwy Pterophyllum altum ? - przez novi - 05-12-2018, 22:20 PM
RE: Prawdziwy Pterophyllum altum ? - przez arsik - 06-12-2018, 09:15 AM
RE: Prawdziwy Pterophyllum altum ? - przez zyyys - 06-12-2018, 12:32 PM
RE: Prawdziwy Pterophyllum altum ? - przez dziadzior - 09-12-2018, 16:39 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości