• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akary błękitne electric blue, pochodzenie.

#11
Smile Danielos -  Dyskusja zaiste na poziomie ..Smile

Podoba mi się !!!

Tak dalej Chłopaki...
Papja - ciągni dalej te filmiki Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Chciałem zapytać jak się ma krzyżówka psów do selekcji ryb. autor filmu trochę przestrzelił i tyle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Danielos, nic się nie przestrzeliłem. Obecnie są te wszelkie zmiany postaw programowych, więc podręczniki kosztują grosze. Poleciłbym wydać kilkanaście złotych i przewertować podręcznik z biologii na poziomie około-gimnazjum, tam poznasz podstawy, w razie jakby coś Cię dalej ciekawiło to zapraszam do zadawania pytań na forum Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
W sensie jak przestrzelił? Polega na tym samym. Czy to koty, psy, kanarki, mewki, gupiki, pielęgnice- zawsze chodzi o selekcję rodziców i uzyskanie efektu u potomstwa.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Chciałem po ukazaniu się filmiku napisać, że i tak znajdą się tacy co nie uwierzą, przecież zawsze wiedzieli, że jest inaczejSmile
Wprawdzie akary to nie moja bajka, ale filmik coś wnosi, do dyskusji i wiedzy, więc dziękuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja już milion postów wcześniej przyznałem się do błędu myślowego i tyle. 
Ps: Ok ja  Może nie jestem tak mądry jak wy, więc jednak zapytam pitbul powstał na wskutek selekcji czy krzyżówki? Pytanie do Papja.
Bo pytacie jak przestrzelił, no myślę że pitbul powstał w drodze krzyżówki, a akara eb w drodze selekcji... Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Selekcja to termin szerszy niż krzyżówka. W skład selekcji wchodzi krzyżowanie osobników o pożądanych cechach Wink. Ty mylisz krzyżowanie różnych gatunków, z krzyżówkami różnych odmian i ras Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A na pytanie mi odpowiesz? Bo selekcja to kojarzenie wewnątrz gatunkowe tej samej rasy osobników o kreślonych cechach.
Pitbul to krzyżówka różnych ras Mylę się? Bo unikasz odpowiedzi Oczywiście zawsze można  sprowadzić kogoś do roli forumowego głupka i odesłać go do książek z gimnazjum. J chętnie poczytam, nie ma sprawy.
Jeszcze raz powtórzę zmyliło mnie to ze zachowanie odmienne ...itp Bliższe właśnie ramirezie lub nawet akarze kratkowanej, to zostało mi wytłumaczone i ok. Ale w dalszym ciągu uważam że przykład pitbula chybiony...Tak wiem książki z gimnazjum idę jutro zakupie.
W komentarzach na yt.Piszesz że "Delikwentowi co nie rozumiem podstaw biologi, jak to napisałeś? Żeby się  kojarzył z szympansem?
Wiesz co Wyróżnia mędrca? To jak traktuje głupca. Ty też pewnie nie rozumiesz wielu rzeczy ... Ponawiam pytanie o pitbula
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Selekcja jest tylko jedna z wypadkowych krzyżowania- wybierasz osobniki przedstawiające oczekiwane cechy.  W przypadku krzyżowania wielokrotnego musisz prowadzić przesiew młodych, bo są to kolejne krzyżowania mieszańców z osobnikami o cechach, które chcemy uwidocznić. Pitbull tak samo powstał- przez selektywne krzyżowanie.

W przypadku akary EB pewnie wyglądało to tak, że prowadzono selekcję osobników o "dzikim" fenotypie(mniejsza ilość niebieskiego) i wybierano z nich te o z większą ilością niebieskiego pigmentu. Wtedy krzyżowano je ze sobą, aż do utrwalenia "blue gene".
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Niektórzy chyba nie widzą różnicy między krzyzowaniem a hybrydyzacja :-P stąd to zamieszanie z pitbullami i szympansami.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości