Odpowiedz 
[250 l][Azja][Gurami czekoladowe]
06-08-2018, 10:16 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2018 10:21 AM przez bpiotrow13.)
[250 l][Azja][Gurami czekoladowe]
Odpaliłem w końcu ostatni ze swoich docelowych zbiorników. Azja zawsze mi sie podobała, szczególnie gurami czekoladowe. Zbiornik w założeniu ma być nieco "za duży" dla ryb. Na razie ryby są płochliwe i niewiele je widać, ale podczas karmienia już fajnie to zaczyna wyglądać. 

1. Litraż i wymiary akwarium.

250 l (100x50x50)

2. Oświetlenie.

Na razie 1 x 30 w led. Byś może dorzucę drugą belkę 30 w.

3. Filtracja.

Eheim 2173

4. Inny sprzęt.

brak

5. Parametry wody.

Zalałem wodą z istniejącego zbiornika z dodatkiem RO i wyciagu z torfu. Poza przewodnością (ok. 40 us) parametrów nie mierzę. 

6. Użyte dekoracje.

Piasek i korzenie z poprzednich zbiorników.

7. Obsada akwarium.

8 x Sphaerichthys osphromenoides
9 x Pangio Kuhlii
ok. 50 mixu Rasbora maculata i brigittae
3 Parosphromenus sp.
12 x Kryptopterus minor

8. Ew. rośliny.

Salwinia, Kryptokoryny, Microsorium.

I zdjęcia:

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2018, 10:23 AM
RE: [250 l][Azja][Gurami czekoladowe]
Jak było poprzednio z agresją wśród czekoladek? Widzisz różnicę w zachowaniach?

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

Uwaga: Uczenie użytkowników umiejętności czytania ze zrozumieniem nie należy do obowiązków Teamu Cichlidae.pl.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-08-2018, 10:31 AM
RE: [250 l][Azja][Gurami czekoladowe]
(06-08-2018 10:23 AM)piotrK napisał(a):  Jak było poprzednio z agresją wśród czekoladek? Widzisz różnicę w zachowaniach?
Za wczesnie oceniać, ryby jeszcze w szoku po zmianie zbiornika i wypływają tylko do karmienia. Jak kiedyś na forum rozmawialiśmy dla gurami czekoladowych zbiornik 60 x 30 jest moim zdaniem za mały. Miałem je w 80x 35 i funkcjonowało to dobrze w grupie 5/6 osobników. Teraz jest 8 osobników i 100 x 50 i mam nadzieję będzie jeszcze lepiej. Raz, że zbiornik większy i ryba ma gdzie uciec przed drugą , a dwa więcej ryb i agresja ma się gdzie rozłożyć.

Ogólnie mam nadzieję na bardziej naturalne zachowania wszystkich ryb. Grupa 50 rasbor w takim akwarium już zaczyna fajnie funkcjonowac.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe