• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Główna "atrakcja" ogólnika

#11
Od kiedy to nie jest ich oficjalna polska nazwa Tongue?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Odkąd jest niezgodna z zasadami naszego języka Tongue
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(31-05-2018, 18:45 PM)piotrK napisał(a): Ja Ci Papja dam kongolańskie. Znajdź mi na mapie kraj Kongola, to się zgodzę

Tęczanki to ciekawe ryby ale w małej, jednogatunkowej grupie. Tak jak są trzymane wszędzie, w miksach typu sto gatunków po dwie sztuki to każda ryba ławicowa jest nudna. Ja tam bym poszedł w takim akwa w jakieś ładne trifasciaty albo im podobne.

Gymno nie kopią tak jak geophagusy ale jednak nie pchałbym ich do zieleniaka, zwłaszcza że masz ciepłą wodę.

A ph i twardosci nie sa dla nich problemem?
Tęczanek mógłbym wpiścić stado, ale to poprostu nie moje ryby i nic mnie do nich nie przekona.


(31-05-2018, 13:41 PM)Papja napisał(a): Jak zjedziesz z pH do 6.8-7.0 to spokojnie możesz trzymać afrykańskie pielęgniczki+świeciki w toń Wink. Barwniaki nie niszczą roślin, jeżeli im w dobrym miejscu poustawiasz kokosy to nawet przed tarłem nie będą ich też podkopywać. Możesz iść w parkę C. guntheri+4-5 par subocellatusów, w toń z 12-15 świecików i będzie git Smile.

Nie chcę się bawić w korektę parametrów wody. Poza tym małe i raczej aktywne przy dnie.


(31-05-2018, 09:28 AM)bpiotrow13 napisał(a): z troche mniejszych to moze swiecik kongijski? widzialem ostatnio na warszaskich dniach akwarystykinstadkobi wygladalo super. Dlansklepowychbtakie parametry wody powinny byc ok.

Generalnie fajna ryba, ale zależy mi na czymś większym i raczej w ilości do 10 sztuk.


Na tą chwilę rozważam sklepowe skośnopręgie (zniosą twardą wodę spokojnie) i/lub brzanki denisona.

Ciągle też czekam na inne pomysły i dzięki za obecne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Od kiedy świeciki są małe Wink? Gunterki rosną do 15cm spokojnie, subocellatusy samce do 7-8cm.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nigdy nie widzialem wiekszych jak 6-7cm. Nawet niech bedzie, ze rosna do 10 - ciagle duze nie sa ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W jakimś zoo, jak masz wyrośnięte na 100% spokojnie mają po 12cm Big Grin. W akwariach typową wielkością jest około 10cm Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja mam Phenacogrammus interruptus oraz sp. Lukeni river i żaden z tych dwóch gatunków zielska tj. bolbitis, anubias i crinum u mnie nie tyka. A zachowania ławicowe maja naprawdę ciekawe i nie są zbytnio płochliwe,oczywiście gdy są trzymane w większej grupie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Świeciki ma brat w 2m x 0,6m x 0,6m z roślinami stado 23sztuki i wygląda to świetnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Widocznie moje jakieś niedożywione Big Grin
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(31-05-2018, 13:41 PM)Papja napisał(a): w toń z 12-15 świecików i będzie git Smile.

Tak czytam i się zastanawiam - świeciki w duzym akwa dorastają do 12cm i trzymanie 15 szt. w 650L akwa uważam za tortury - do tego w stadzie świecików jest dominujący samiec. Uważam, że 7szt, to max.
Miałem/mam świeciki - raz w 350L i teraz w 720L i mają samce ponad 12cm, samice do 12. Ale to rybki widoczne jak słońce pada z okien. Poza tym raczej nieciekawe.
Ikrę składają tylko jak słońce pada na akwa rankiem.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości