Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Główna "atrakcja" ogólnika - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Główna "atrakcja" ogólnika (/thread-9248.html)

Strony: 1 2 3


Główna "atrakcja" ogólnika - sbc - 30-05-2018

Hej, jakiś czas temu przerobiłem swoje 650l na taki "lowtechowo-roślinny" ogólniak.

Akwarium dojrzało, a ja nie mam za bardzo konceptu co tam wpuścić. Chciałbym kilka ryb tak do 15- 20cm które będą przykuwać oko do szyby. Ryby powinny stosunkowo spokojne i nie zjadać roślin.

Chwilę myślałem o Gymnogeophagusach. Zawsze chciałem mieć jakieś ziemki, a to co znalazlem w sieci o nich podpowiada mi ze sa to dosc tolerancyjne dla parametrow wody ryby. Gdzies nawet, chyba na seriouslyfish podaja ze znosza ph 6-7.5 i gh12.

Parametry u mnie to ph7.5 gh15 kh12. Temperatura na ta chwile bez grzalki to 24 do 26 stopni.

Ktos ma jakies propozycje? Nie muszą tp być pielęgnice.


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - cychlida - 30-05-2018

Tęczanki Smile?


Główna "atrakcja" ogólnika - sbc - 30-05-2018

Niee. Od dziecka jestem do nich uprzedzony. Nawet probowalem sie nie dawno nimi zarazic, czytalem, ogladalem... i po prostu nie ;p

Gurami tez nie, te ciekawe wymagaja miekkiej wody.

Sklepowe skalarki nie, placki nie.

Moooooże brzanki denisona. Zawsze mi się podobały, ale nie jestem przekonany.

Inne propozycje?


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - bpiotrow13 - 31-05-2018

z troche mniejszych to moze swiecik kongijski? widzialem ostatnio na warszaskich dniach akwarystykinstadkobi wygladalo super. Dlansklepowychbtakie parametry wody powinny byc ok.


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - Bastet - 31-05-2018

Też pomyślałam o świecikach Smile


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - Papja - 31-05-2018

Jak zjedziesz z pH do 6.8-7.0 to spokojnie możesz trzymać afrykańskie pielęgniczki+świeciki w toń Wink. Barwniaki nie niszczą roślin, jeżeli im w dobrym miejscu poustawiasz kokosy to nawet przed tarłem nie będą ich też podkopywać. Możesz iść w parkę C. guntheri+4-5 par subocellatusów, w toń z 12-15 świecików i będzie git Smile.


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - Zimna Zośka - 31-05-2018

A „świeciki” nie zjadają roślin przypadkiem? Smile


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - Papja - 31-05-2018

Świeciki kongolańskie, przy odpowiednim karmieniu, nie będą ich tykały Wink. Jak z innymi, to nie wiem Tongue.


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - Zimna Zośka - 31-05-2018

(31-05-2018, 18:21 PM)Papja napisał(a): Świeciki kongolańskie, przy odpowiednim karmieniu, nie będą ich tykały Wink. Jak z innymi, to nie wiem Tongue.

Przy odpowiednim, to nie wiem. Wiem że potrafią podgryzać nawet anubiasy.


RE: Główna "atrakcja" ogólnika - piotrK - 31-05-2018

Ja Ci Papja dam kongolańskie. Znajdź mi na mapie kraj Kongola, to się zgodzę Tongue

Tęczanki to ciekawe ryby ale w małej, jednogatunkowej grupie. Tak jak są trzymane wszędzie, w miksach typu sto gatunków po dwie sztuki to każda ryba ławicowa jest nudna. Ja tam bym poszedł w takim akwa w jakieś ładne trifasciaty albo im podobne.

Gymno nie kopią tak jak geophagusy ale jednak nie pchałbym ich do zieleniaka, zwłaszcza że masz ciepłą wodę.