• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Główna "atrakcja" ogólnika

#1
Hej, jakiś czas temu przerobiłem swoje 650l na taki "lowtechowo-roślinny" ogólniak.

Akwarium dojrzało, a ja nie mam za bardzo konceptu co tam wpuścić. Chciałbym kilka ryb tak do 15- 20cm które będą przykuwać oko do szyby. Ryby powinny stosunkowo spokojne i nie zjadać roślin.

Chwilę myślałem o Gymnogeophagusach. Zawsze chciałem mieć jakieś ziemki, a to co znalazlem w sieci o nich podpowiada mi ze sa to dosc tolerancyjne dla parametrow wody ryby. Gdzies nawet, chyba na seriouslyfish podaja ze znosza ph 6-7.5 i gh12.

Parametry u mnie to ph7.5 gh15 kh12. Temperatura na ta chwile bez grzalki to 24 do 26 stopni.

Ktos ma jakies propozycje? Nie muszą tp być pielęgnice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tęczanki Smile?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niee. Od dziecka jestem do nich uprzedzony. Nawet probowalem sie nie dawno nimi zarazic, czytalem, ogladalem... i po prostu nie ;p

Gurami tez nie, te ciekawe wymagaja miekkiej wody.

Sklepowe skalarki nie, placki nie.

Moooooże brzanki denisona. Zawsze mi się podobały, ale nie jestem przekonany.

Inne propozycje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
z troche mniejszych to moze swiecik kongijski? widzialem ostatnio na warszaskich dniach akwarystykinstadkobi wygladalo super. Dlansklepowychbtakie parametry wody powinny byc ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Też pomyślałam o świecikach Smile
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak zjedziesz z pH do 6.8-7.0 to spokojnie możesz trzymać afrykańskie pielęgniczki+świeciki w toń Wink. Barwniaki nie niszczą roślin, jeżeli im w dobrym miejscu poustawiasz kokosy to nawet przed tarłem nie będą ich też podkopywać. Możesz iść w parkę C. guntheri+4-5 par subocellatusów, w toń z 12-15 świecików i będzie git Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A „świeciki” nie zjadają roślin przypadkiem? Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Świeciki kongolańskie, przy odpowiednim karmieniu, nie będą ich tykały Wink. Jak z innymi, to nie wiem Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(31-05-2018, 18:21 PM)Papja napisał(a): Świeciki kongolańskie, przy odpowiednim karmieniu, nie będą ich tykały Wink. Jak z innymi, to nie wiem Tongue.

Przy odpowiednim, to nie wiem. Wiem że potrafią podgryzać nawet anubiasy.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja Ci Papja dam kongolańskie. Znajdź mi na mapie kraj Kongola, to się zgodzę Tongue

Tęczanki to ciekawe ryby ale w małej, jednogatunkowej grupie. Tak jak są trzymane wszędzie, w miksach typu sto gatunków po dwie sztuki to każda ryba ławicowa jest nudna. Ja tam bym poszedł w takim akwa w jakieś ładne trifasciaty albo im podobne.

Gymno nie kopią tak jak geophagusy ale jednak nie pchałbym ich do zieleniaka, zwłaszcza że masz ciepłą wodę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości