• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Ameryka Centralna]

#61
Fajnie to wyszło Smile ale i tak największe wrażenie robią na mnie nikaraguańskie Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Bardzo, bardzo mi się podoba. Te naświetlacze dają świetny efekt. Pozdrawiam
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Ile cm ma już ten samiec nikaraguańskiej? Ładny ryb Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Cieszę się że wam zmiana się podoba. To stare tło trójwymiarowe.  Postanowiłem wrócić do niego. A samiec nikaraguańskiej ma ok. 16 cm.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Kapitalnie przerobiłęś ten zbiornik. Teraz klimat jest naprawdę powalający. Pielęgnice nikaraguańskie są naprawdę pięknymi rybami i co rzadko się zdarza, samica jest równie piękna jak samiec. Czy naświetlacze masz pod  obudową? Ja cały czas zastanawiam się nad tą formą oświetlenia.
Miałem zamiar nad powierzchnię 185x105 dać moją lampę hqi 70w, tym bardziej, że nie chcę mieć strasznie doświetlonego akwarium. Jeśli nie da rady to naświetlacze zastosuję. Nie chcę świetlówek, bo zanika efekt blików Smile. Jeszcze raz gratuluję zbiornika.
A jeszcze jedno. Gdzieś czytałem, że zebry mogą się krzyżować z nikaraguańskimi. Czy to jest potwierdzone?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Naświetlacze są pod obudową, ale do obudowy przymocowałem belkę wzdłużnie i to do niej zamontowałem naświetlacze (szwagier natomiast zamontował je na tylną ściankę obudowy). Kupiłem wersję płaską (slim) naświetlaczy i pięknie mieszczą się pomiędzy lustrem wody i pokrywą. Na tylna ściankę zamontowałem dwa wiatraczki. Dzięki temu pokrywa od spodu jest sucha.
Jeśli chodzi o mieszanie gatunków - w życiu wszystko jest możliwe. Ale tu proponuję poczekać na wypowiedź forumowych speców.

PS dziękuję za miłe słowa.

21.     
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Powal jakiś kamień bo wszystkie stoją na baczność Tongue

Piękne niki. Moje dopiero wchodzą w 7cm Tongue Co ciekawe u dorosłych, wybarwionych osobników samiec ma kropkę na boku tylko, a samica pasek. U młodych dojrzewających ryb mam wrażenie sądząc po swoich że jest odwrotnie. Samice nie mają praktycznie czerwonego i jedną kropkę na boku, a samce są większe, mają pasek i sporo czerwieni. Jak to jest w rzeczywistości? Tongue Strasznie ciekawi mnie czy moje spostrzeżenia są trafne Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Muszę przyznać Rafał, że ćwieka mi zabiłeś tymi spostrzeżeniami. Nikaraguańskie kupiłem jako już większe ryby (pewnie oddał je ktoś, zostawiając sobie jedna dobraną parę). Na początku samce też miały pasek, który z czasem zanikał aż do kropki. Na pierwszej stronie wątku, masz zdjęcia sprzed ponad dwóch lat - może to pomoże.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Dwa nowe zdjęcia:

22.
   

23.
   

Mam wrażenie, że naświetlacze lepiej wybarwiają ... rysy na szybie Wink 
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
jakieś biedne te elioty. moje wyglądały tak:

[Obrazek: tn-p1210399.jpg?1406296206]

[Obrazek: tn-p1210401.jpg?1406296206]

[Obrazek: tn-p1210394.jpg?1406296206]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości