• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Ameryka Centralna]

#1
Witam serdecznie. Wrzucam parę zdjęć mojego akwarium. Kilka słów o nim:
• wymiary: 150x50x50,
• oświetlenie: 4x36W,
• filtracja: Eheim 2228 + Aquael FZN-3,
• ogrzewanie: 100W,
• podłoże: piasek + drobny żwir,
• flora: anubiasy, zwartki i nurzańce (regularnie przycinane przez mieszkańców),
• fauna:
• pielęgnica nikaraguańska (Hypsophrys nicaraguensis) 6 szt. (dwie dobrane pary + dwie "wolne" sztuki. Przy czym panowie z dobranych par mają tendencję do wymiany między sobą partnerkami Wink )
• pielęgnica Elliota (Thorichthys ellioti) 3 szt.
• zbrojniki: niebieski Kulfon i gibbiceps
• i niedobitki: kiryśnik czarny i skalar (oddam w dobre ręce bo samotnika szkoda)
• otoski x ?
• molinezje x ?



1.
[Obrazek: 93617795.jpg]

2.
[Obrazek: 39435477.jpg]

3.
[Obrazek: 86386840.jpg]

4.
[Obrazek: 69319964.jpg]

5.
[Obrazek: 86251855.jpg]

6.
[Obrazek: 60311978.jpg]

7.
[Obrazek: 68550116.jpg]

8.
[Obrazek: 55124037.jpg]

9.
[Obrazek: 52119244.jpg]

10.
[Obrazek: 34954254.jpg]

11.
[Obrazek: 78824237.jpg]

12.
[Obrazek: 79787063.jpg]

13.
[Obrazek: 91928709.jpg]

14.
[Obrazek: 86682696.jpg]

15.
[Obrazek: 75503614.jpg]

16.
[Obrazek: 75144156.jpg]

17.
[Obrazek: 98988793.jpg]

18.
[Obrazek: 56287272.jpg]

19.
[Obrazek: 61391739b.jpg]

20.
[Obrazek: 63101335.jpg]

21. akwarium już po przemeblowaniu przez nikaraguańskie
[Obrazek: 71446980.jpg]

22. Coś mi rybki zjadło Undecided
[Obrazek: 88106026.jpg]
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo przyjemne akwa, mi się podoba, no i piękne nikaraguańskie Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fotki, a zwłaszcza ich bohaterowie przepiękne, aż mi mowę odjęło Smile No i baniaczek też niczego sobie. Lekki biotopowy miszmasz, ale to chyba nikomu nie szkodzi. U mnie tez nurzaniec jest regularnie przycinany, niestety z taką zawziętością, że bardzo słabo rośnie, jednak u Ciebie widzę wychodzi z tego nie najgorzej.

Jeszcze raz, jestem pod ogromnym wrażeniem pielęgnic nikaraguańskich.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z chęcią zastąpię nurzaniec jakimiś zwartkami, tylko muszę namierzyć jakieś nie zalegające na powierzchni. Ostatnio jak mi urosły to widziałem same łodygi, a liście pławiły się na powierzchni całego akwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piękne nikaraguańskie, chętnie zobaczyłbym u nas formę z Nikaragui, ale te z Kostaryki też są po prostu fantastyczne. Na zdjęciu widzę że już miały u Ciebie młode - jeśli masz zdjęcia rodziców z młodymi, to je wrzuć, najlepiej w nowym temacie w tym dziale:
http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=54 Wink
Zdjęcia oczywiście też mi się podobają.

Te Thorichthys, które masz to raczej T. maculipinnis. ellioti to synonim tej nazwy, błędnie powielany przez sprzedawców.

Obawiam się, Otoski to ryzyko; jak pielęgnice podrosną pewnie zechcą ich "skosztować"...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-02-2012, 19:51 PM)piotrK napisał(a): Na zdjęciu widzę że już miały u Ciebie młode - jeśli masz zdjęcia rodziców z młodymi, to je wrzuć, najlepiej w nowym temacie w tym dziale:
http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=54 Wink
Zdjęcia oczywiście też mi się podobają.

Te Thorichthys, które masz to raczej T. maculipinnis. ellioti to synonim tej nazwy, błędnie powielany przez sprzedawców.

Obawiam się, Otoski to ryzyko; jak pielęgnice podrosną pewnie zechcą ich "skosztować"...

Otoski to chyba mniejszy problem. Zastanawiam się, jak rozwiązać sprawę obsady po podrośnięciu już elliotek. 2 pary nicaraguanek i para elliotek może sprawiać problemy w tym litrażu. Obawiam się, że będę musiał gdzieś wydać jedną parę nicaraguan (i pozostałe niesparowane 3 pielęgnice).
A jeśli chodzi o zdjęcia z wychowu młodych, wrzucę na pewno - bo właśnie obserwuję ponownie chmurę elektronów wokół rodziców Wink.
Piotrku rozumiem że powinienem używać nazwy T. maculipinnis. ellioti, bo samo T. ellioti jest niewłaściwe
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Po prostu T. maculipinnis. W poprzednim poście trochę to niewyraźnie napisałem, sorry.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rysiek,
Sądząc po minie Młodego, spodobało mu się. Teraz nie będziesz musiał wychodzić z nim do piaskownicy, tylko dasz mu fajkę i wpuścisz go do akwariumBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(01-02-2012, 22:30 PM)piotrK napisał(a): Po prostu T. maculipinnis. W poprzednim poście trochę to niewyraźnie napisałem, sorry.

Z szybkiej lektury LINK wychodzi mi, że obydwie nazwy T. maculipinnis i T. ellioti są prawidłowe i nie tylko przez sprzedawców (LINK) podawane za synonimy. Co o tym sądzisz?

(01-02-2012, 22:30 PM)dator napisał(a): Rysiek,
Sądząc po minie Młodego, spodobało mu się. Teraz nie będziesz musiał wychodzić z nim do piaskownicy, tylko dasz mu fajkę i wpuścisz go do akwariumBig Grin.

Jak na razie Tomcio pływa z maską i fajką w wannie (mniejszej a jakże) ale pewnie niedługo wpadnie i na pomysł pływania w akwa.
PS kot już pływał w akwa, jak nie zauważył że zdjąłem pokrywę... Cool
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-02-2012, 13:18 PM)rysib napisał(a): PS kot już pływał w akwa, jak nie zauważył że zdjąłem pokrywę... Cool

Dobrze, że nie masz tam jakiegoś Parachromisa, bo jeszcze by spróbował kociaka połknąć Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości