• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice z Madagaskaru w Polsce

Piotrze co zawiera ta umowa? Bo na chłopski rozum wydaje mi się że to że trzeba ją podpisać to wcale nie jest "niestety"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(09-12-2021, 00:31 AM)macioch napisał(a): Piotrze co zawiera ta umowa? Bo na chłopski rozum wydaje mi się że to że trzeba ją podpisać to wcale nie jest "niestety"

Nic szczególnego. Formalnie CC jest koordynatorem , podobnie jak z różnymi gatunkami zwierząt w zoo. Ryby nie są naszą własnością
a CC nadzoruje ich dystrybucję do innych miejsc ( akceptuje i podpisuje umowę z nowym właścicielem) Raz w roku proszą o raport stanu
posiadanych ryb i to wszystko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Video 
Wielka szkoda, że nikt nie życzy sobie przystąpić do programu CC. W tej sytuacji ryby pojadą do hodowców z Niemiec i Słowenii. 
Do przekazania zostało również kilka ryb z gatunku Paretroplus damii - nieliczne w Europie i w ostatnich latach rozmnażane tylko
w WET-AQUA. W tym przypadku konieczne są trochę większe akwaria.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Najważniejsze żeby gatunek został utrzymany w akwariach w Europie. Gratuluję wytrwałości mimo przeciwności.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A tak z ciekawości... to jak dużego zbiornika i jak bardzo doświadczonego akwarysty potrzebowały te Ptychochromis insolitus ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja może im miałbym chęci za pół roku, ale zbiornik 150x60x80h chyba za mały, a i woda chłodna max 21 st C. To dyskwalifikuje mnie raczej w zakresie Madagaskarskich.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-12-2021, 20:04 PM)piotrK napisał(a): Najważniejsze żeby gatunek został utrzymany w akwariach w Europie. Gratuluję wytrwałości mimo przeciwności.

Nie ma Piotrze specjalnych przeciwności. Prosta sprawa, zależy mi aby więcej tych ryb zostało u polskich hodowców/miłośników pielęgnic.
Ryby z moich akwariów znalazły się w wielu krajach Europy. Gatunek będzie zachowany w europejskich akwariach ( prywatnych i ogrodach zoologicznych czy innych ekspozycjach). Dziękuję za wsparcie i pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-12-2021, 20:38 PM)Goran napisał(a): A tak z ciekawości... to jak dużego zbiornika i jak bardzo doświadczonego akwarysty potrzebowały te Ptychochromis insolitus ?
Te ryby nie osiągają znaczących rozmiarów ( samce ok .15 cm , samice 9-10 cm) . Dla grupy kilku sztuk wystarczy zbiornik 500 - 650 l. Oczywiście większy z rybami towarzyszącymi będzie lepszy ze względu na dość dużą agresję wewnątrzgatunkową. To nie są skomplikowane w hodowli ryby, trudno m powiedzieć jakie doświadczenie jest potrzebne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-12-2021, 21:05 PM)michal_kov napisał(a): Ja może im miałbym chęci za pół roku, ale zbiornik 150x60x80h chyba za mały, a i woda chłodna max 21 st C. To dyskwalifikuje mnie raczej w zakresie Madagaskarskich.

Akwarium ok. Temp. 24-26 C
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Taka noworoczna "niespodzianka" od Paratilapia polleni. 
[-] Post wet-aqua otrzymał 3 Lubię to od:
  • michal_kov, Papja, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości