• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: HELP. gdy glina spod roślin dostanie się do toni wodnej

#1
witam, właśnie spotkała mnie bardzo przyka niespodzianka
wróciłem do mieszkania z akwa po 2.5 dnia nieobecności - woda żur totalny, 95% ryb do piachu

przed wyjazdem podmieniałem 15% + przesadzałem żabienice pod którą miałem kulki gliniane - siłą rzeczy trochę tego do toni się przedostało. Dosypałem również 25kg podłoża po sugestiach jakie otrzymywałem (ten sam piach, z tego samego źródła, przepłukany pod kranem przed umieszczeniem w baniaku)

padły mi skalary, 40 neonów, 7 zwinników blehara, 2 kakadu i kilka otosków

bez strat wszystkie kirysy panda i pstrążnice i kilka otosóków. obstała się ponadto 1 kakadu. ostatnie 2 kiepsko wyglądają, pewnie też padną. ale kirysy i pstrążnice jak gdyby nigdy nic - może to wam pomoże z diagonzą
helenki (ślimaki) też żyją chyba wszystkie

mam przy sobie tylko pH (7.0) i NO3 (wartości z kosmosu, ale to przez śniete ryby podejrzewam), temp 24*C, baniak 350 litrów

zastanawiam się czy wywalać całe podłoże (może jakiś syf w piachu??) czy wystarczy wypłukać ta glinę w cholere


ps: weselszych świąt życzę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
HELP. gdy glina spod roślin dostanie się do toni wodnej - przez Xiao Lohan - 25-12-2017, 20:05 PM
RE: HELP. gdy glina spod roślin dostanie się do toni wodnej - przez Ramirez Dolores - 27-12-2017, 17:55 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości