Odpowiedz 
54l SA - pierwsze akwarium
11-12-2017, 23:51 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2017 23:54 PM przez AquaDragon.)
RE: 54l SA - pierwsze akwarium
Roślinki posadzone, woda cały czas zamglona ale już wiem że to kwestia bakterii z pożywką które lałem kilka razy. Poza tym korzeń barwi mi wodę co troche mnie denerwuje ale dopóki piasek i gąbka nie nasiąkną bakteriami nie zmjeniam ceramiki na klarującą. Z tłem miałem tak jak Ty. Nie chciało wyschnąć. Mimo że kupiłem Juwela jedno i drugie. Kupię bristol i przykleje czymś. Wodę mam 30%RO czyli dokładnie taką jak w sklepie koło mnie. Teraz będę podminiał czystym RO.

A więc taką o to szafkę nocną teraz mam Haha

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2017, 00:00 AM
Jakie masz roślinki?
Planujesz coś dołożyć do "twardej" aranżacji?

To normalne, że korzenie barwią. Odrobina kolorku i garbników nie zaszkodzi.
12-12-2017, 00:10 AM
15 strzałek skrzydlatych z tyłu i 10 żabienic delikatnych w środkowej części. Co proponowałbyś dołożyć ?
12-12-2017, 15:23 PM
To tylko moje widzi mi się.
Czyli sam trawnik. Dałbym jeszcze jakieś wyższe rośliny.
Pytam, bo na moje jest pustawo. Może Mikrozoria na korzenie, kilka mniejszych korzonków, żeby te bryły nie stały tak "wyrwane z kontekstu".
Nie wiem. Może jak zarośnie, to jakoś się dotrze ta aranżacja. Smile
14-12-2017, 22:28 PM
Sagittaria subulata powinna urosnąć do wysokości baniaka. Echinodorus tenellus urośnie do połowy. Wszystko powinno się dotrzeć chociaż mi już teraz aranżacja się podoba Smile

Zastanawiam się nad tą saittarią jeszcze bo w opisach jest wysokość ponad 30 cm a jak oglądam zdjęcia i filmy nie widzę takich dużych okazów.

Jakie Wy macie doświadczenia z tą rośliną ?
14-12-2017, 23:46 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 22:47 PM przez Ramirez Dolores.)
U mnie na RO i piasku subulata ma najwyżej 5 cm; takie pokładające się liście Wink wygląda trochę jak dzika trawa na łące (w przeciwieństwie do parvuli, potrafiącej wyglądać jak sztywny strzyżony trawnik).
Wytrzymała roślina, choć musiała się zaaklimatyzować i dopiero po x miesiącach wypuszcza odnóżki spod piasku w coraz to nowych miejscach baniaka... ot rośnie sobie Wink

https://www.facebook.com/RamirezzDolores/
https://www.youtube.com/channel/UCM5cvTP...7ur8fa_R2A
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wczoraj, 22:11 PM
U mnie Sagittaria subulata egzystuje przy wysokości 3-5cm. Tongue
Rzadko się zdarza, że urośnie tak wysoko. Ogólnie jest kapryśna. Lepszy byłby nurzaniec nana.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe