Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
54l SA - pierwsze akwarium - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: 54l SA - pierwsze akwarium (/thread-8795.html)

Strony: 1 2 3 4 5


54l SA - pierwsze akwarium - AquaDragon - 05-12-2017

Witam wszystkich serdecznie. W temacie akwarystyki jestem nowicjuszem ale od dłuższego czasu czytam o tym hobby. Pomysł na akwarium wziął się z alergii moich dzieci i braku możliwości trzymania "futrzaków". Najpierw kupiliśmy " Aqua Dragons" czyli pół litrowy plastikowy zbiornik w którym wykluwają się skorupiaki przypominające smoki. Żyją tylko miesiąc który dawno minął Angel. Oglądanie mętnej wody i mikroskopijnych stworków nie należało do przyjemnych. Po jakimś czasie przypadkiem znalazłem się w sklepie akwarystycznym i wtedy mnie natchnęło... Na początku miała być szklaneczka z jakąś złotą rybką dla dzieci bo mnie akwaria nigdy nie kręciły. Pewnie dlatego że wszystkie jakie znałem były zupą rybną a ich obserwacja była ciekawa przez pierwsze 30 sekund. Zacząłem czytać internety i tym sposobem przekonałem się że akwarium może być kawałkiem natury. Aaaa.... akwarium nie jest tylko moje ale i syna który wysypał wszystkie swoje zaskórniaki. Krótko mówiąc była zrzuta RotflZ tego względu muszę brać również jego gust pod uwagę, czego skutkiem będzie simulans w obsadzie.Na szczęście łatwo mu wybić z głowy statki i zamki na dnie. Tyle tytułem wstępu.

1. 54l 60x30x30


2. 9W  6500k


3. Aquael Turbo 500


4. Aquael Gold 50W


5. Britta i RO po 50%


6. Korzenie Sosny bagiennej


7. Pielegniczka Ramireza + Neon Simulans


8. Strzałka skrzydlata i żabienica delikatna


Obecnie czekamy na szafkę, tło i rośliny. Reszta gratów jest.



   


   


Dziś ruszyły prace pod tytułem piasek. Specjalnie kupiłem płukany Undecided


   


Jak widać w słowo pisane wierzyć nie można.


Prace ruszyły:


   


Tutaj już odrobine lepiej:

   



Jutro będziemy mieli pozostałe graty więc jak czas pozwoli to akwarium zacznie żyć.

Mam nadzieje że Was nie zanudziłem Haha


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - piotrK - 05-12-2017

Witaj w tym pięknym hobby. Alergia to chyba jedyna choroba cywilizacyjna, która ma pozytywny aspekt - większą liczbę akwariów w domach Smile

Ceramiki nie dawaj do filtra. Spore szanse że będzie ci zatwardzała wodę. Miłej zabawy Wink

Rozumiem, że korzenie były suche?


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - AquaDragon - 05-12-2017

Specjalnie nie kupowałem samej głowicy tylko ten model bo ma pojemnik na ceramike. Mam jej dwa rodzaje. Oryginalna Aquaela i gratisowa dodana do filtra. Obie będą zatwardzać ? Chyba każdy ma ceramikę w kuble, sumpie czy innym filtrze.

Korzeń był gotowany w roztworze soli i moczony miesiąc.

Edit:

Ceramiki to Bio cera max600 i bio cera rings.
Próba octowa wyjaśni sytuacje ?


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - Ramirez Dolores - 06-12-2017

Był tu gdzieś temat o ceramice - z tego co pamiętam to Siporax nie zatwardza. Aquael podobno tak (ale pewności nie ma, mam Bioceramax i woda trzyma dobre parametry... może się utwardzacze wypłukały?).


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - AquaDragon - 06-12-2017

Jeden i drugi leżą w occie w oddzielych szklankach. Oświećcie mnie proszę na co mam patrzeć. Z góry dziękuję.


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - Ramirez Dolores - 06-12-2017

Może inaczej: włóż je do wody RO, potrzymaj kilka dni i zmierz twardości.


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - Qbek - 06-12-2017

Albo potrzymaj w RO 2 - 3 dni. Po tym czasie wyciag z wody i zalej octem. - jak bedzie sie pienilo i syczalo to znaczy ze zatwardza


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - TomekN - 06-12-2017

A co to za piasek/zwirek? Nie bedzie za gruby?


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - AquaDragon - 07-12-2017

A więc Aquel zatwardza a ten gratisowy nie ( test octowy ). Aquael w śmietniku a Bio cera rings w filtrze Smile

Podobno wszystko poniżej 3mm to piasek. Mój ma od 1.2 do 1.8mm. Może taki być ?


RE: 54l SA - pierwsze akwarium - TomekN - 07-12-2017

Ja tez poczatkujacy i pod potrzeby moich przyszlych apistogtamma borelli kupilem 0.7-1.2. Wiec ciut drobniejszy. 
Moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie?