• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [62 l] [BW/SA] Korzenna "noc jesienna"

#11
Foto-spam, bo strasznie mnie rajcuje ten efekt Big Grin wybaczcie. Efekt dziecka w fabryce czekolady. A może kawy. No nie, herbaty przecież Big Grin

Chwieje się i powoli upada koncepcja pokrywy; to jednak trzeba porządnie doświetlić, żeby było cokolwiek widać - będzie kilka punktowych Leddy Tube, uwaga! o barwie 10000K - chłodna lampka "Marine" najładniej ze wszystkich wydobywa pomarańcze, brązy i czerwienie, a tonuje żółć, w której wszystko się spłaszcza i rozmywa. To zresztą widać - 10000K jest po lewej, dwie 6500K pośrodku i po prawej.

Teraz się tylko zastanawiam nad parametrami. Miernik pH wykazał 6,4, TDS - 230 ppm. Do akwarium wlewane było od początku czyste RO, żadnej kranovity. Chyba mnie jednak przesączanie torfu nie ominie, jeżeli oprócz jarzeńców chciałabym coś pielęgniczkowatego. Bo zwinnikom to "ryba", ale już apisto musi mieć porządny kwas.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Fajny klimat Smile
A mogę wiedzieć skąd masz taki fajny korzonek??
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Od użytkownika Korzenie1 na allegro 8-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Pytanko Smile
Akwarium przeszło restart (wymiana podłoża i przenosiny), więc jeszcze z miesiąc poczeka na ryby, ale ja już się muszę zastanowić nad obsadą, żeby sobie wszystko rozplanować.
Pierwotnie chciałam (nadal chcę) ławiczkę zwinników jarzeńców. Kusi mnie ich czerwona neonowa wstęga i blask w herbacianym półmroku. Ciągle się jednak waham - a może zamiast / oprócz nich dałabym parkę jakichś pielęgniczek? - tylko nie wiem, które są monogamiczne - miałam chęć na Eremnopyge, ale ten litraż jest za mały na harem, a one, jak piszecie, są haremowe (zresztą ktoś tu na forum już coś podobnego ma, a po co powielać to samo).
Polecilibyście coś małego, monogamicznego i lubiącego gąszcz korzeni?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jak para to panduro Wink. Harem gibbiceps, harem trifasciata(one są z CW głównie, ale często kwaśnego i garbniki lubią), czy harem iniridae też by się nadał Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
To całkiem sporo propozycji do przemyślenia, dzięki Smile tylko czy nie są za duże na ten litraż/(centy)metraż?...
Akwa jest dość małe (pow. dna: 70x27 cm - nietypowo; wys. 35 cm), dlatego trochę mało możliwości; cóż - tak wyszło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
1+1/2 Macmasteri Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Przy takim dnie możesz trzymać 1+2 eremno Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Tylko że macmasteri to do mocno zarośniętych zbiorników Tongue (tako rzecze Apisto.pl)
A tu roślin nie będzie wcale, no chyba że się rzęsa przypałęta albo będę musiała dać limnobium dla wyssania azotanów/fosforanów z wody.

Skłaniam się do panduro, chociaż wyczytałam, że są strasznie agresywne dla siebie nawzajem... a ja nie lubię oglądać "rzeźni". Trifki mimo wysiłku jakoś do mnie nie przemawiają; reszta rośnie duża i przy kilku sztukach haremu mógłby się zrobić kocioł.
EDYTA: jeżeli mogę, to może jednak truskawki Big Grin cholera, strasznie ciężko coś wybrać.

Dalej nie wiem Smile może ktoś, coś, jeszcze Smile

EDIT2: a co powiecie o uaupesi? bardzo trudne w utrzymaniu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
A może wrzucić jakąś wąkrotkę i pokusić się o Dicrossusy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości