• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [900] Ameryka Południowa Rio Arturo 3

#1
Cześć, 
po długiej przerwie mojej aktywności na forum przyszedł czas na pokazanie aktualnej wersji mojej 900 litrowej bańki. Kiedyś kiedyś chodziło po głowie by zaaranżować 2,5 m szkła pod pielęgniczki. No i jest. 
Kto ma tam chwilę czasu niech rzuci okiem, może skomentuje albo nawet podpowie (rzuci pomysł) jakie jeszcze małe cichlidy by się ciekawie zaprezentowały w tym zbiorniku. Zauważcie, że z pielęgnic są tam na razie tylko A. cacatuoides 3+3. Warunek: rozmiar dorosłej ryby ok 10 cm Bezradny    Mam pewne typy ale może ktoś coś ...

Dla formalności :
- temp 23oC
- Ph 7.0
- GH 9
- KH 5

pozdrawiam 
Artur

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
film nie działa Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-11-2017, 22:26 PM)dzikakuna napisał(a): film nie działa Sad

sorki. Coś pomieszałem przy linkowaniu :

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
2,5 metra dla apisto to już coś. Nie wiem czemu nikt nie chwali takiego pomysłu!!
Jak byś dał radę trochę zjechać z parametrami to otwiera się świat niezliczonym możliwości. 
Ta wersja kakadziaków jakoś mnie nie przekonuje. Ja bym widził tam kolonię żaglopłetwych. Tak pięć samców plus kobity w takiej liczbie aby wszystkim było miło. Mpaw miał kiedyś przesuper uaupesi. Przy kilku samcach widoki były niesamowite. Dam tu fotkę jego ryb na zachętę. Mam nadzieję, że się nie obrazi, działam w słusznej sprawieWink


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Całkowicie zgadzam się z Matem. Nie owijając w bawełnę - szkoda takiej bańki na standardowe Apisto, nawet jeśli dorosłe samce kakadu są imponujące. Wiadomo, "raryty" są często drogie, ale w takim akwarium zaczynając od małej grupy będziesz miał z czasem fascynującą kolonię. Możesz do uaupesi dorzucić jeszcze jakiś inny gatunek występujący z nimi i to będzie boskie. Tylko trzeba będzie zejść z parametrami, ale jak zrobisz to raz a porządnie, to nie będziesz musiał ani robić wielkich podmianek, ani ciągle badać parametrów wody. Samo będzie śmigało.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Żeby zejść z parametrami dla A. uaupesi (pH 4.0-5.0) trzeba by całkowicie zmienić charakter tego akwarium... Polećcie może coś do CW Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dicrossus maculatus, Taeniacara candidi, Apistogramma agassizii.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U mnie uaupesi pływały w pH 6, dobrze się czuły i rozmnażały. A jak brałem elisabethea to woda w której je dostałem miała pH 6,5, ato ten sam biotop więc i uaupesi pewnie by dały radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Candidi słabo w takiej twardej wodzie, podobnie maculatusy...

Niestety, woda blokuje multum fajnych Apisto. I jeśli musi taka zostać to szedłbym w stronę Laethacara czy Nannacara.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dzięki za zainteresowanie i pomysły. Niestety do kwasu w okolice 5-6 nie zejdę. Nie w takim litrażu. Wprawdzie wreszcie mam w planach zakup filtra RO ale do mniejszych zbiorników : mam zalane 160 l pod WA, szykuje się 112 l - to ma być w kierunku BW (już niedługo) oraz do wykorzystania jeszcze 2 x 54 l. W przypadku 900 l niestety będzie za dużo odpadu. Owszem jakieś mniejsze dolewki jak najbardziej ale na czyste RO nie ma szans.  Dlatego co do obsady w tym zbiorniku jestem lekko "przyblokowany". Stawiałem na gatunki, które zaproponował Ruki i tak też chyba będzie. Zobaczymy - czas i parametry pokażą. 
Tymczasem dołożę  jeszcze liści (poczekam tylko chwilkę na pierwsze przymrozki - zeszłoroczny zapas suszu się już kończy). No i ostatecznie trzeba się rozprawić z sinicami, które wprawdzie są już w odwrocie.

Pozdrawiam
Artur
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości