• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [S] Pelvicachromis subocellatus moulondo- pary, RARYTAS!

#14
(12-11-2017, 21:04 PM)Papja napisał(a): No bez przesady, że każdy gatunek wymaga bardzo dużego dna- w przypadku tych ryb akwarium 60x30cm dno jest w zupełności wystarczające.

Ja używam swojego systemu rozmnażania ryb raz- dla "odfajkowania" gatunku, kolejne próby odchowu młodych podejmuję jedynie jak ktoś mnie o to prosi Wink. Nie wyobrażam sobie robić tego inaczej- bo nawet teraz na palcach obydwu rąk bym nie był w stanie zliczyć ile razy pożytek z odchowanych przeze mnie ryb miały moje żółwie, czy wężogłowy... Co jest dramato-komedią, zważywszy na to, że te młode były odchowywane na pełnowartościowym żarciu pokroju NF, repashy czy ON i z tych kilku parek(przy dobrych wiatrach Big Grin) które uda mi się puścić dalej nawet nie zwraca mi się często za karmę Rotfl.

Jeżelibym chciał na hobby zarabiać to nie trzymałbym pielęgnic, a w wypadku terrarystyki- murówek, hoplobatrachusów, traszek chińskich tylko przykładowo drogie krewetki, czy agamy brodate Wink. I mam nadzieje, że nie wygląda to na płacz-post, bo tego w zamiarze nie miałem, chociaż prawdą jest to co już na grupie pisałem, że skręca mnie gdy ludziom nie szkoda wydać pieniędzy na lampę za setki złotych, szkło opti-white, ale na rybach już oszczędzają całkowicie. Co napędza spiralę rynku taką jaka jest- ma być tanio i dużo- a to do jakości ma jak najdalej...

Marzę o takiej sytuacji, gdzie mógłbym zajmować się rozmnażaniem zwierząt zawodowo- tylko, że nie na sprzedaż, a w ramach reintrodukcji gatunku np., gdzie nie ważne byłoby to jak tanio i jak szybko, tylko ile i w jakiej jakości Smile.
Nie oto mi chodziło. Ale macie rację.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [S] Pelvicachromis subocellatus moulondo- pary, RARYTAS! - przez Kris1984L - 13-11-2017, 17:20 PM
RE: [S] Pelvicachromis subocellatus moulondo- pary, RARYTAS! - przez Ramirez Dolores - 21-12-2017, 00:48 AM
RE: [S] Pelvicachromis subocellatus moulondo- pary, RARYTAS! - przez Ramirez Dolores - 21-12-2017, 01:54 AM
RE: [S] Pelvicachromis subocellatus moulondo- pary, RARYTAS! - przez Ramirez Dolores - 21-12-2017, 02:30 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości