• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poczatkujacy - 54 l (60x30x30) - Apistogramma borelli

#1
Witam,

jak juz opisalem w watku "przywitaj sie" jestem poczatkujacym i chcialbym zaczac przygode z Apistogramma borelli (po 15 letniej przerwie, kiedy mialem ramirezi jako dzieciak). 
Jako akwarium chcialbym kupic 60x30x30, czyli standardowe 54l. 

Czy beda w akwarium rowniez rozpraszacze (np. drobnoustki), tego jeszcze nie wiem. Wiem natomiast ze chcialbym miec duzo zieleni w akwarium Smile 

Do tej pory przeczytalem 3 czesciowy poradnik Rukiego i kilka watkow na forum. 

Sprawdzenie strony internetowej dostawcy wody pokazalo ze mam nastepujaca wode w kranie:

pH: 7,40 - 7,65
twardosc: 11,9 - 15,7 dH
twardosc weglanowa: 9,7 - 12 dH

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze wode mamy dosc twarda. Widac to po kranie i po czajniku.

Pierwsze pytanie wiec brzmi: Czy jest mi potrzebny filtr RO? Sam wydatek, z tego co czytalem na forum, jest do przelkniecia, jednak nie wiem zupelnie jak to wyglada z miejscem ktore jest do tego potrzebne. Z dziewczyna uzgodnilem ze moge miec male akwarium, nie wiem czy bedzie zachwycona tym ze bedzie zagracona cala lazienka Big Grin

Drugie pytanie, poniewaz nie mam jeszcze niczego: Czy oplaca sie kupno jakies zestawu dla poczatkujacych? Szukajac na necie za akwarium 54l jest tego cala masa, jednak zupelnie nie jestem w stanie ocenic jakosci tych produktow. Zalezy mi jednak na przykrywce z LEDowym oswietleniem.

Mam nadzieje ze watek sie rozwinie i bede mogl tutaj zadawac swoje pytania Smile

Pozdrawiam
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Poczatkujacy - 54 l (60x30x30) - Apistogramma borelli - przez TomekN - 06-11-2017, 15:37 PM
RE: Poczatkujacy - 54 l (60x30x30) - Apistogramma borelli - przez Ramirez Dolores - 07-12-2017, 00:58 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości