• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie

#1
Hej wszystkim,
pytanie na razie czysto teoretyczne, ale przyszłościowe, bo chodzi mi po głowie zrobienie czegoś takiego.
Mianowicie akwarium "bez niczego", w celach kwarantannowo/szpitalno/może też tarliskowych. Szkło, woda, światło, filtr i tyle. Ewentualnie tylko z cienką warstwą piasku. Wiem, że ludzie takie rzeczy stawiają i że to działa. Nurtuje mnie tylko kwestia utrzymania parametrów w takim akwarium: bez skoków amoniaku, azotynów itp. I teraz: powiedzmy że mam ryby, które muszą tam przebywać przez jakiś czas, do kilku tygodni. Jak sobie poradzić z filtracją? Pewnie "dojrzeć" filtr w działającym baniaku i przenieść razem ze "starą" wodą do tego pustego? I co polecacie na zbicie zw. azotu i fosforu - np. Purigen?
Czy takie akwarium też musi dojrzewać?
Nie wiem czy dobrze rozumuję, jak coś to proszę o wniesienie poprawek Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie - przez Ramirez Dolores - 27-08-2017, 11:05 AM
RE: Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie - przez Ramirez Dolores - 27-08-2017, 11:39 AM
RE: Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie - przez Ramirez Dolores - 27-08-2017, 11:59 AM
RE: Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie - przez Ramirez Dolores - 27-08-2017, 16:21 PM
RE: Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie - przez Ramirez Dolores - 28-08-2017, 01:18 AM
RE: Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie - przez Ramirez Dolores - 09-09-2017, 11:59 AM
RE: Akwarium "sterylne" - filtracja, higiena, dojrzewanie - przez Ramirez Dolores - 30-09-2017, 14:17 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości