• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [120l] [Azja] Akwaterrarium dla krabów Geosesarma dennerle i G.hagen

#3
Następnie wyszukałam na torfowisku korzeń, na którym bym mogła oprzeć całą konstrukcję i pianka montażowa poszła w ruch:
   

Do korzenia nad wodą przymocowałam od spodu Y rurkę pcv, oblepioną uprzednio silikonem + torfem, aby stanowiła "norki" dla krabów. Ponoć w naturze kopią one sobie takie tunele w brzegach strumieni. To niech mają. I jeszcze wyjście z wody do góry.
   

Kolejnym elementem dekoracji są liany, tudzież korzenie wykonane z linek (oczywiście wszystko będzie pokryte cementem, więc nie będzie ich widać). Do tego poprzylepiałam jakieś tam pojemniczki, żeby było gdzie powsadzać rośliny. XPS też wydrążyłam na kształt niecek, żeby dać trochę podłoża dla roślin. Następnie zaczęłam doklejać skałki dark grey, aby było bardziej naturalnie (mam nadzieję, że tak wyjdzie).

           

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Czeka mnie jeszcze sporo rzeźbienia, kształtowania strumyka itp. Potem części z XPS chcę pokryć cementem (klejem do płytek), a następnie silikonem akwarystycznym z torfem. I to pewnie na tyle z hardscape. Z tyłu za korzeniem będzie jeszcze wytwornica mgły, żeby zrobić odpowiedni nastrój i klimat dla roślin bagiennych. Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie Rotfl

Aha, i cała konstrukcja ma być jak meble z IKEI, czyli modułowa, aby w razie czego dało się rozmontować i wyczyścić co nieco.

Coś w ten deseń.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [120l] [Azja] Akwaterrarium dla krabów Geosesarma dennerle i G.hagen - przez lidiotka - 20-08-2017, 22:43 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości