• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Skalar manacapuru

#11
Okolice nie wiem gdzie dokładnie może z tamtąd mają transport
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Akwarystyka to takie hobby z którym jest związana biologia, technika ale też historia i geografia. Ta ostatnia jest szczególnie pomocna jeśli dotyczy dzikusów.

Wystarczy popatrzeć na mapę i skonfrontować gdzie leży obszar Amazonii a gdzie Rio de Janerio w Brazylii. Od razu powinna się zapalić, ostrzegawcza czerwona lampka.


.png   Amazonia.png (Rozmiar: 87.47 KB / Pobrań: 20)
 
Pterophyllum występuje w rejonie Amazonii i jest eksportowane z Manaus (Brazylia), Iquitos (Peru) i Bogoty (Kolumbia). Sugerowanie dzikich żaglowców w kontekście Rio de Janerio to lipa.

Taka moja sugestia. Może daj sobie na razie spokój z dzikusami i kup hodowlanego skalara Manacapuru za mniejsze pieniądze. Tak na pocieszenie, niejeden posiadacz „dzikich Pterophyllum” wcale nie jest pewny czy to na pewno dzikusy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Znajomy kupuje od swojego znajomego który się tym zajmuje i do tego dają niby certyfikaty zobaczę jak będą wyglądać te jego I wtedy się zastanowię. Dzięki za mapkę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
teo interesują mnie informacje jakich Pterophyllum można się spodziewać w rejonie Iquitos? Prostujesz jakimś info?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Janek, a od jakiego znajomego Twój znajomy kupuje? Światek akwarystyczny jest mały, szybko zrewidujemy czy znajomy Twojego znajomego nie robi w bambuko.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Musiał bym zapytać w każdym razie z Poznania i zajmuje się zaopatrywaniem sklepów akwarystycznych w żywy inwentarz

Jeszcze jedno co mnie zastanawia to cena bo 25zł od sztuki za małe średnie 50zł to są normalne ceny czy coś nie gra?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czech płakał jak je jako dzikusy sprzedawał, ze śmiechu. Wink Rio de Janusz Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Od niedawna mam parę Manacapuru niewiadomego pochodzenia. Myślicie, że są z odłowu? Mają ładną czerwień.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ok to raczej odpuszczę I chyba kupię f2 dobre rozwiązanie? Czy f2 już nie będą pilnować iskry itd?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nawet sklepowe skalary pilnują gdy mają spokó.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości