• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus mekinos MALDONADO

#61
Witam, myślę że rybki są jeszcze ciut za małe ale już niedługo..

Jest tylko jedna kwestia..

Jak już wcześniej często pisałem w różnych postach i nie tylko , przyjaźnię się ( już ładnych parę lat..Smile ) z Arsikiem. 
Ponieważ to dzięki jego uprzejmości ( włączając w to niemałe koszty, czas , i ogrom dobrej woli..) dostaję szansę na trzymanie w moich akwariach ryb o których do niedawna tylko marzyłem, powiedziałem kiedyś sobie ( a poźniej również  i Jemu) , że będę oddawał mu  każdy narybek który uda mi się wyhodować...( pomijam fakt, że wychów narybku to ciężka praca na pełen etat, szczególnie jak ma się np. 200 szt. młodych które muszą dostawać papu 3 razy dziennie + podmiany + hodowla żywego pokarmu itp.... - ja często nie mam takich możliwości..)

Genezą tej decyzji jest sytuacja sprzed prawie 10 lat, kiedy to dostałem od niego na przechowanie ( czas przeprowadzki)  dorosłe S.daemon które byłe wówczas dla mnie nieosiągalne a które po przeprowadzce, zostały jednak w moim akwarium ..Smile

Dlatego też zawsze, gdy ktoś pyta mnie o narybek  - odsyłam go do Arsika który będzie go miał w najbliższej przyszłości ( myślę ,że w ciągu miesiące) i również posiada techniczne możliwości wysyłki ryb - ja tego nie robię. 
Pewnie zostawię sobie tylko kilka sztuk aby powiększyć stadko a reszta pojedzie do niego.

Myśle ,że nie będzie problemu abyś nabył te ryby od Niego. Zresztą , wiem że ma teraz w swojej ofercie jeszcze inne Gymnogeophagusy Smile

Chciałem wyjaśnić tę kwestię i dlatego się tak rozpisałem ..Smile

Papja - kontaktuj się z Arsikiem i  bierz te ryby, są to najprawdopodobniej G. pseudolabiatus " big lip"  - piękne jak urosną Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Wielkie dzięki za odpowiedź, w takim wypadku wszystko juz rozumiem Wink. Jak się uda, to postaram się, zeby do mnie te ryby trafiły Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Przepiękne te maluchy Smile kiedyś, przy lepszych warunkach lokalowych, na pewno będę miała baniak z którymiś ziemkami Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Jakiej wielkości są teraz dorosłe?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Witam, samiec ma jakieś 10 cm , samice  ok 7, nie urosły jakoś bardzo ale za to trą się regularnie. Na wiosnę idą znowu do ogrodu i większego akwa więc może tam urosną...

najnowsze zdjęcia..
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Piękne! Jak po wyłowieniu z rzeki!
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Piknie. Robisz im zimowanie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Z tego co wiem trzymał je jeszcze w wrześniu w ogrodzie, a temperatura była czasem po (chyba) 13*C w nocy. Czytałem, że G. gymnogenys jest chyba najwytrwalszym Gymnosem, bo potrafi życ temp. od 8 do 30*C.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Jakbym z mojego oczka łatwiej je szło odłowić to może bym sobie je wpuścił.... :X
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Wyłóż dno siatką. Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości