• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;)

#7
Zaintrygowało mnie zdanie: "... Uważam że to wypaczanie akwarystyki i komiczny plagiat natury..." Tak autor opisał akwaria typu nature i im podobne. A tak w ogóle to co to jest ta akwarystyka? Dlaczego rybie nie robi różnicy czy pod wodą będzie miała swój rewir między skałami czy w zatopionym wraku statku. W akwarium jest podobnie - tylko człowiekowi przeszkadza, że ryby będą miały doniczkę lub statek ze sklepu a nie formację skalną. Dlaczego tzw. akwarystyka ma naśladować naturę? Przecież trzymanie ryb w szklanych "więzieniach" i tak jest czymś nie normalnym. Taka jest dziwna przypadłość naszego gatunku, że lubimy mieć coś dla siebie na wyłączność - rybki, chomiki, pająki itd.


Żeby nie było dodam sprostowanie - też jestem akwarystą, też nie przepadam za akwariami typu Nature, też drażnią mnie kolorowe "koraliki" zamiast piasku, zamki itp. Ale czasami jak siedzę przed akwarium albo jak czytam takie artykuły to zaczynam się zastanawiać po co to w ogóle robię i dlaczego dołączam do krytykujących jak ktoś pokaże akwarium w którym ma sztuczne rośliny lub nurka puszczającego bąbelki?


Pomijam już wszelkiego rodzaju modyfikacje rybne ale rynek tzw. akwarystów, zwłaszcza na dalekim wschodzie jest tak duży, że gdyby nie zaspokoili się dziwolągami to w naturze już dawno zabrakło by ryb. Jest to straszne ale w jakiś sposób pomocne dla naturalnych zasobów, tak mi się przynajmniej wydaje.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;) - przez Ramirez Dolores - 25-05-2017, 18:19 PM
RE: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;) - przez Ramirez Dolores - 25-05-2017, 18:39 PM
RE: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;) - przez Ramirez Dolores - 25-05-2017, 18:48 PM
RE: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;) - przez filas - 25-05-2017, 19:33 PM
RE: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;) - przez Ramirez Dolores - 25-05-2017, 19:57 PM
RE: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;) - przez Ramirez Dolores - 25-05-2017, 22:27 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości