• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mało popularne pielęgnice

#11
(19-03-2017, 13:11 PM)filas napisał(a): Ej Tuptuś, byś napisał coś więcej o nich. Co prawda nie mój krąg zainteresowań ale jednak to rzadkie ryby i chętnie coś się dowiem o nich.
Przyłączam się do prośby,napisz więcej. Może komuś się przyda. To samo dotyczy T.tuba i T.irregularis jeśli jest ktoś na forum kto posiadał te rybki to niech skrobnie parę słów.
Ps. teraz już rozumiem czemu pałasz do nich niechęcią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wszystko działo się z 18-20lat temu. Pracowałem w sklepie u znajomego i było tam akwarium z CA. Wielobarwne, salvini i bazalciki. Wszystkie ryby były już nastolatkami bo docelowo miało to być wystawowe szkło. Niestety pierwsze do tarła podeszły bazalciki. Mimo 200cm atakowały resztę obsady niemal na pełnej długości, mniejsze były zabijanie a większym bazalty wyłupywały oczy.
Fajnie się bazalty  wybarwiły z szafirowym okiem i negatywnym ubarwieniem w okresie tarła,niestety poziom agresji zaskoczył wszystkich. Nawet salvini dostawały tegie baty.
Całość trwała 1 max 2 dni, nie pamiętam już co się stało z nimi później ale nie mam z nimi żadnych normalnych wspomnień.  Mega agresywna ryba która nie jest jakoś super ubarwiona wiec u mnie nie jest na liście gatunków do pozyskania. A wszyscy którzy o niej myślą niech się zastanowią bo agresją przewyższają zebry.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(19-03-2017, 00:46 AM)filas napisał(a): Tuba i irregi to gatunki niemal, że niedostępne w Europie. Ma je kilka osób ale albo nie chcą im się te ryby rozmnażać albo jak co po niektórzy nie chcą ich rozmnażać Wink Obecnie ludzie prowadzą drugie życie w internecie a chcąc zaistnieć często zamieniają się w kolekcjonerów, którym nie zależy na dzieleniu się posiadanymi "rarytasami". Poznałem to na własnej skórze i kilkakrotnie zawiodłem się na takich osobach. Dobra starczy wylewania żalu Tongue

Ciekawe jest w sumie to, że w przypadku Apisto i Westies ten problem(poza Polską) nie jest tak widoczny jak w przypadku CA.

Czyli CAbola to jednak stan umysłu. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie mam co wiele dodawać do tego co napisali filas i tuptuś, może poza tym że Tomocichla tuba to gatunek osiągający 30 cm długości i bardzo aktywny, składający małą liczbę ziaren ikry i potrzebujący spokoju. Niestety wciąż mało kto jest w stanie zaoferować np. parze 3 metrowe akwarium.

T. irregularis to [nie tylko moim zdaniem] najpiękniejsza ryba z Ameryki Środkowej, ale bardzo delikatna. To najbardziej reofilny gatunek z tego regionu, potrzebuje wody doskonałej jakości. Tak doskonałej, że jeżeli brak prądu spowoduje wyłączenie się filtra na dajmy dwie godziny to "irregi" już są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, nawet jeżeli innym rybom to w ogóle nie zaszkodzi.

Jeszcze raz to napiszę: tego typu gatunki z CA to ryby, które najlepiej trzymać w akwarium jednogatunkowym. Na drugim końcu skali znajdują się bazalciki, które warto trzymać same bo są niezwykle płodne i doskonale bronią młodych, przed każdą rybą (a mają czym bo jak to roślinożercy mają bardzo mocne zęby).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ruki, tylko rzeczy wyjątkowe generują tak skrajne emocje i zachowania - prawdopodobnie te Apisto i Westies nie zasługują na miano "wyjątkowe" Tongue A tak na serio to jak PiotreK wspomniał - nie ma co porównywać ryb 30 cm, którym trzeba zapewnić odpowiednie warunki z jakimiś popierdułkami skali Apisto złapanymi w kałuży Tongue Kupujesz regał w Casto, kilka kostek i gotowe.

Irregi to ryby bardzo wyjątkowe, "zauważyłem" je dopiero jak mi je PiotreK pokazał, opisał, gadał, truł..... ale teraz jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i załamany - szczęśliwy, że mnie przekonał i załamany bo nie można ich kupić !!!!!!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Felipe, Ty jesteś spaczony tymi zwapnionymi przeciwciałami. Tongue Pojedziesz na WAC za rok to się przekonasz co to są prawdziwe ryby. Tongue I ludzie mniej toksyczni... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja zwyczajnie lubię ryby, które widzę! Nie interesują mnie "insekty", które wygenerują delikatny ruch liści pod którymi się chowają a ja mam się domyślać czy to była ryba czy coś innego Tongue

Ale na WAC chętnie pojadę, tego możesz być pewien Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Felipe, "Westies" mają od 3 cm(Nanochromis minor) do dwóch Tomocichla zrobionych na rybią stonogę Tongue ( Kobuz, masz fote tego Tylochromisa?)... Tongue Większość to ryby w przedziale 15-30 cm. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Domyślam się, że te z przedziału 15-30 też są słabo dostępne.
Kobuz dawaj foto!!! Chyba autor wątku nie będzie miał za złe.

Jeżeli chodzi o wspomniane przez Mario gatunki ryb to obiecuję, że jeżeli tylko uda mi się trafić na tuby lub irregi to dam znać !!!
Nie jestem typem, który węszy w tym interes a nawet cieszy mnie jak ktoś równolegle jest w posiadaniu tych samych ryb Wink
U mnie cały czas jeden zbiornik czeka na pojawienie się irregów Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie ma problemu z tymi fotami przecież to temat dotyczący mało popularnych pielęgnicSmile. Wymieniłem te trzy bo dla mnie są bardzo interesujące.
Jeśli ja gdzieś na nie trafię też niezwłocznie Cię poinformuję. Choć jeśli te irregi potrzebują tak doskonałej jakości wody to może być problem z ich transportem przy dłuższej trasie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości