• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [150l] akara electric blue obsada

#11
Ryby sa od prywatnej osoby trzymał je w kranowce razem z paletkami i neonami i ja tez wody ro nie dodaje tylko wrzuciłem 5 szyszek olchy dla neonkow zeby troche zakwasić i tyle. Czy do obsady 9 neonów 2 akar i jednego zbrojnika moge dołożyć kilka rozbor galaxy a na dno 3 kiryski pandy lub 3 kosiarki ? Dzisiaj dostały wodzień na początku nie były zainteresowane ale po 15 minutach w akwa juz było szaleństwo jakbym miał piranie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Rozumiem, że wierzysz w homeopatię, zważywszy na to 5 szyszek olchy przy kranówie Tongue.

Neony źle się sprawują w twardej wodzie, dlatego też zamiast nich poleciłem zwinniki ogonopręgie. Na kosiarki akwarium za małe, zamiast pand parametrowo bardziej będą pasować spiżowe, albo nawet pstre. Margaritatusy też odpadają.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Moja wiedza jest marna czytam w każdej wolnej chwili jak to wszystko ogarnąć stad te szyszki sie pojawiły Smile do poki nie bede miał pary nic nie bede zmieniał, korzystam z zainteresowania postem ludzi znających sie na temacie żeby jak najmniej błędów popełniać w przyszłości, mam wrażenie ze moim neona czerwonym warunki moga służyć rosną jak na drożdżach i sa wybarwione ale w przyszłości nastąpią zmiany. Dokupie poki co 3 kiryski polecane przez Ciebie ale wczesniej zamowie szybę bo z tego co pamietam lubia sobie wyskoczyć na spacer... Czy jezeli powystawiam zdjecia bedziesz w stanie ocenić płeć ryb? Martwię sie, ze nie mam samca. Dziękuje za zainteresowanie i porady Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja u swoich electric-blue(bez komentarzy proszę Rotfl! EB to jedne z niewielu odmian hodowlanych które mi się podobają, a oprócz tego podobają się mojej Natalii Tongue) płeć oceniłem jak miały z 5-6cm-wtedy też formują się pierwsze parki. Jeżeli dwie ryby zaczną ze sobą pływać, a któregoś razu zobaczysz, że obydwie pociemnieją na pysku, to możesz być pewny, że to parka Wink. Trudno mi będzie strzelać, bo tutaj pewniakiem jest pokładełko, ale postaram się pomóc.

Oprócz tego, to, że póki co neony wyglądają okej to żaden wyznacznik- Innesa też wyglądają "dobrze" w wysokich temperaturach, bo nie widać na pierwszy rzut oka o ile skracamy im życie i tego, czy są bezpłodne.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie kupuj 3 kirysków. Za mało. Dwa razy tyle, albo zero.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
[Obrazek: 14ijs6b.jpg][Obrazek: w0m5l.jpg][Obrazek: 161wzfr.jpg][Obrazek: vn2dec.jpg][Obrazek: kf2ij9.jpg]

Witam, powyżej wstawiłem zdjecia, mam nadzieje ze uda sie rozpoznać płeć... Pozdrawiam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jakbym miał strzelać, to na pierwszej fotce jest parka, ale nic więcej nie będę próbował zgadywać Tongue. Ten grys koralowy i bazalt będą zatwardzać, całe podłoże do wymiany niestety. Nie masz neonów czerwonych tylko Innesa, u nich dochodzi oprócz kwaśnej wody kwestia temperatury, one optymalnie czują się w 20-23 stopnie, wyższa temperatura dobrze znoszona jest okresowo.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nie sugeruj sie ze Na zdjęciu sa koło siebie bo akurat tak sie złożyło, cały czas pływają niestety stadem, zależy mi zeby sie sparowaly poniewaz szykuje sie do restartu zgodnie z radami całkowita zmiana obsady. O podłożu juz sie dowiedziałem podczas zakupu roślin od osoby prywatnej  ze nie pasuje ale takie polecono mi w akwarystycznym...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nie sugerowałem się tym, że są na zdjęciu razem, tylko z tego powodu, że były na zdjęciu razem zauważyłem kontrast w budowie pyska Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam, w czwartek robie restart akwa. Teraz juz bez pośpiechu i na spokojnie. Zakupiłem natural substrate na bazie ziemi ogrodowej i 35kg żwirku zeby zrobic 7 cm warstwę. Dodatkowo wiele korzeni. Mam nadzieje, ze takie podłoże sie sprawdzi i rośliny wystrzela. Wodę z akwa wypompuje i wleje ponownie przynajmniej w 3/4. Czy przy takim rozwiązaniu bede mogł wpuścić ryby w ten sam dzien? Akary rosną, nadal nie mam pary... Obsada sie zredukowała Neonki nagle zniknęły, pewnie pożarte zostały... Czyli w tej chwili posiadam 4 akary 1 zbrojnik i 4 gupiki endlera. Jakies pomysły i porady poki jeszcze tego nie ruszyłem i czy dobrze kombinuje ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości