• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada 450

#31
CierpliwościSmile
A w sklepie na pewno Ci wymienią bez problemuSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Jutro będę próbowała ponownie. Wymieniać raczej nie chcę. Grom wie co mi znowu dadzą. 8 wystarczy

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
W sumie z czasem itak będzie więcejSmilemoje się trą cały czas.
A trochę broniąc gościa ze sklepu to nikt nie jest specjalistą od wszystkich ryb-gatunków,form barwnych,geograficznych itd...no a jak jest to raczej do zoologa nie pójdzie pracowaćWinka jak się łapie w jednym szkle zestresowane ryby to łatwo się pomylić.
Wracając do tematu to fajna obsada uwielbiam sajikiSmilemoim muszę molinezje,albo fajne miecze gdzieś kupić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ja bym nie broniła. Nie chciałam zebr. Miał ich masę. Chciałam sajiki, które były w jednym zbiorniku. Albo nie zauważył że ktoś tam dorzucił albo sajiki które miał nie są czyste a są już hybrydą z zebrą i akurat te dwie były bardziej podobne do "mamy". Taka mi właśnie opcja wpadła do głowy. Czy możliwa ? Myślę że nie wykluczona. W każdym razie nie dał mi dwóch zebr z premedytacją.
Jesteście w stanie ocenić o zdjęciach ?

[Obrazek: 41f1d927921f8b704e42cd2b2cd524c8.jpg]

[Obrazek: 9c469d1a95dc5e1a8c3a8653cd70114b.jpg]

[Obrazek: 1729e8a864052833c4f94b9d86ed941e.jpg]

[Obrazek: 785800ef99fcc5fafa0723baab3938af.jpg]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Gatunki te jeśli są zestresowane mogą wyglądać podobnie(ubarwienie, pasy itp) ale nawet w takim momencie można je odróżnić po świecących oczach. Zebry takich nie mają. Moim zdaniem nic nie tłumaczy sprzedawcy ale dajmy mu szansęSmile Zobaczymy czy przyzna się do błędu i przeprosi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Schmeichel a hybrydy ? Mocno zastanawiam się co zrobić. Nie mam zamiaru sprzedawać narybku ale nie chcę hybryd. Mam dylemat czy nie odlowic wszystkich.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ja tak mam,że bronię ludziSmile
Jakoś na zdjęciach mi wygląda,że to nie jest krzyżówka tylko 2 różne gatunki,ale jako,że mój poziom wiedzy nie jest wystarczająco wysoki, żebym mógł to stwierdzić z całą pewnością to lepiej niech ktoś inny się wypowieSmile
A masz może zdjęcie całego baniaka?
Bo po tych fotkach już widzę,że jest fajnieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Pewności na sto procent nie ma nigdy ale uważam,że twoje ryby wyglądają na czyste gatunkowo więc spokojnieSmile Na dany moment pozbyłbym się tych zebr. Może nastąpiła pomyłka i je tam wpuszczono(zebry). Potem dołączyła niewiedza sprzedawcy i tym sposobem wylądowały one u ciebie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Obie zebry odłowione.
Mam nadzieję, że rzeczywiście nie są "pomerdane". Przy zestresowanym osobniku była tylko jedna różnica, bo zebry także miały "jaśniejące" oko, ale po pierwsze nie tak bardzo jak sajiki a po drugie nie na niebiesko.
Druga różnica widoczna, ale już tylko w akwarium to kolor. Sajiki maja odcień brązu, zebry są szare. Brązu tam nie ma. Dodatkowo zebry miały czarną "kropkę" na pokrywie skrzelowej. Sajiki nie.

Przepraszam Was za te szczegóły, ale dla mnie to był spory problem aby je odróżnić. Ze wstydem przyznam, że zaliczyłam jedna wpadkę i sajic jest w tej chwili 7 a nie 8.
Może kiedyś komuś się przydadzą takie szczegóły - o ile można to nazwać szczegółami.

Jeśli moderator będzie chciał usuwać, ciąć, przeklejac itp - to smiało Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Każdy z nas się uczy i dobrze,że o tym piszesz. Ty błędu nie zrobiłaś. Popełnił go sprzedawca. Oczywiście znam dobrze te ryby i tylko po krótce chciałem pokazać Tobie ich cechę wyglądu,ktora moim zdaniem najbardziej powinna pomóc przy ich rozróżnieniuSmilePozytywem tej sytuacji jest to,że teraz już nikt nie wciśnie Ci zebry zamiast sajki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości