• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do akwa 720l

#11
Qbek - akwarium było klejone na wymiar: 150 długość, 80 szerokość i 60 wysokość
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Inkaa,

Przy takich parametrach możesz mieć tam prawie wszystko co chcesz. Może coś z drapieżników, np. Crenicichle?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Faktycznie jest, moje niedopatrzenie... Smile
Przy takich wymiarach tak jak pisze PioterK mozesz miec prawie wszystko o czym sobie zamarzysz. Pytanie tylko na co jestes gotowa ? Pisalas ze mialad paletki wiec dmuchanie i chuchanie na ryby i parametry wody raczej nie sa ci obce. Ja poszedlbym w SA i postawil na gujanki plus cos na gore
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(11-10-2016, 19:29 PM)Inkaa napisał(a): Parametry wody mam następujące:
PH 7
Ttw 4
Two 7

Czyli trzeba się liczyć z pH okolicach 7,5, chyba że lekko pokombinować, bo woda tak czy siak jest słabo zbuforowana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Greek, co ci nie odpowiada w tej wodzie? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nawet Malawi czemu nie lub parę Astronotus ocellatus Smile ta ryba ma szeroki zakres kwaso-zasadowy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(12-10-2016, 11:36 AM)piotrK napisał(a): Greek, co ci nie odpowiada w tej wodzie? Smile

Mnie wszystko odpowiada, zależy co kto chce w niej trzymać Big Grin
Zwracam tylko uwagę, że patrząc na KH, ona nie będzie miała tego pH na poziomie takim jak kranowe, tylko koło 7.5, co robi pewną różnicę, bo dla kwasolubnych zwierzaków to już raczej za wysoko Wink Nie piszę o żadnych konkretnych gatunkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Tu się zgodzę, z drugiej strony KH jest na tyle niskie że właściwie nie potrzeba RO - armata torfowa albo worek z torfem pod piach załatwią sprawę dla większych "kwasolubów". Tylko pielęgniczki z czarnych wód wymagałyby tu dodatkowego wspomagania przy użyciu RO.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Greek czy ja wiem czy za wysoko. Przy tych hodowlanych nie ma to większego znaczenia.
Inaczej ma się rzecz przy dzikusach itd.
A zakwasić na okres tarła to nie jest już taki problem. Co innego utrzymać kwasy non-stop. Tu już zaczyna się zabawa i czasem przy większych litrażach spory wydatek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(12-10-2016, 19:02 PM)piotrK napisał(a): Tu się zgodzę, z drugiej strony KH jest na tyle niskie że właściwie nie potrzeba RO - armata torfowa albo worek z torfem pod piach załatwią sprawę dla większych "kwasolubów".

Fakt, racja. Niemniej ja nie tyle stwierdzam, że woda jest zła, tylko chcę jasno przedstawić sytuację, żeby rozważyć ją dokładnie przed doborem obsady, bo zdarza się, że ktoś np. nie lubi herbatki Smile

@Rysiek, to zależy jaką kto akwarystykę wyznaje. Ja nie wyobrażam sobie trzymania ryb nawet hodowlanych w warunkach innych niż te, w których żyli pierwotnie ich przodkowie w naturze - bo to, że tolerują to nie to samo co życie w optymalnych warunkach Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości