• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aparaciki fotograficzne... :)

#31
Piotruś, to niema co się zastanawiać. Bierz 35 i seteczkę i gabaryty przestaną Ci przeszkadzać - chyba. Ale rozumiem ludzi, którzy wybrali by np.: Fujifilm FinePix X-Pro1 albo nexa 6. Ale jak już wcześniej pisałem ceny bezlusterkowców w stosunku do lustrzanek to spora przesada. Za parę lat, powinno się to uspokoić. A do tego czasu, nie pozbywaj się swojego pentaxa.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Tak jak już pisałem... Nie mam zamiaru zmieniać lustrzanki, bo obecnie szkoda mi kasy. Jak kiedyś będę tak usatysfakcjonowany ilością posiadanych akwariów... to może Big Grin

My tu tak sobie pitu - pitu na temat moich rozterek systemowych, a główny temat trochę się zgubił - bo w końcu miało być o "aparacikach" innych niż lustrzanki. Obecnie jest kilka małp wartych uwagi. Problem w tym: czy warto jest wydać 2000zł na idiotenkamerę z minimatrycą? Hmmm... tu już decyzja zależy od zasobności portfela i samego kupującego, niemniej akwaryści powinni rozważyć oferty takie jak:
http://www.olympus.co.uk/site/en/c/camer...index.html

Jasna, ostra optyka, dobre parametry wysokich ISO i szeroki zakres dostępnych akcesoriów (w tym zewnętrznych lamp błyskowych). Kosztuje tyle, ile ciężka lustrzanka z duuużo ciemniejszym (i większym) obiektywem, ale mieści się w kieszeni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Zastanawiam się nad szybkością tego Olka. Nie ma co ukrywać, że w fotografii przyrodniczej (a do takiej zaliczam akwarystyczną) czas od wciśnięcia spustu migawki do wykonania zdjęcia ma znaczenie. Matrycę ten Olek ma dosyć sporą jak na kompakt.
Z aparacików może jeszcze to: G1X - spora matryca (wielkości mniejwięcej tych z lustrzanek) ogniskowa dość uniwersalna, dobra jakość zdjęć. Są i minusy, np.: słąba światłosiła (jasność) obiektywu.
lub X10 (już jest jego następca X20) matryca mniejsza, ale o większej światłosile obiektyw. Jest też stochę wolniejszy niż canon.
Ogólnie jest w czym wybierać.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Panowie a jest coś do kwoty 1500 zł, co się nadaje do focenia rybek i przyrody ?
Przykładowo CANON PowerShot SX40 HS się nadaje ?
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ja mam Canona Power Shot SX220 HS -można dostać za około 600 zyla, filmy full HD, funkcja makro - zdjęcia robi lepsze od lustrzanki Nikona za 2500 Wink

Np coś takiego :

   
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(28-02-2013, 14:02 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): ... Canona Power Shot SX220 HS -... - zdjęcia robi lepsze od lustrzanki Nikona za 2500 Wink

Nie jestem fanem nikona, ale nie przesadzajmy Cool
Jaca303 - Zdjęcia ryb można robić i SGSII nawet (ostatnio był u mnie szwagier i robił właśnie tym sprzętem). I można? Można. Kwestia jakości zdjęcia, oddania szczegółów, zaszumienia zdjęcia, wychwytywania świata przez tandem obiektyw-matryca. No i szybkości zrobienia zdjęcia. Jeśli się przyjrzysz zdjęciu zrobionemu przez Kierowcę, zobaczysz że nie cała ryba jest "ostra". Może w chwili nastawienia ostrości było ok., ale jakiś czas upłyną od naciśnięcia spustu migawki, do "zrobienia zdjęcia" w którym to ryba się przesunęła i opuściła obszar ostrości. Do kwoty o której piszesz, można spokojnie coś znaleźć np: TU, lub TU. Jakby co, pytaj śmiało.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(28-02-2013, 15:48 PM)rysib napisał(a):
(28-02-2013, 14:02 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): ... Canona Power Shot SX220 HS -... - zdjęcia robi lepsze od lustrzanki Nikona za 2500 Wink

Nie jestem fanem nikona, ale nie przesadzajmy Cool
Jaca303 - Zdjęcia ryb można robić i SGSII nawet (ostatnio był u mnie szwagier i robił właśnie tym sprzętem). I można? Można. Kwestia jakości zdjęcia, oddania szczegółów, zaszumienia zdjęcia, wychwytywania świata przez tandem obiektyw-matryca. No i szybkości zrobienia zdjęcia. Jeśli się przyjrzysz zdjęciu zrobionemu przez Kierowcę, zobaczysz że nie cała ryba jest "ostra". Może w chwili nastawienia ostrości było ok., ale jakiś czas upłyną od naciśnięcia spustu migawki, do "zrobienia zdjęcia" w którym to ryba się przesunęła i opuściła obszar ostrości. Do kwoty o której piszesz, można spokojnie coś znaleźć np: TU, lub TU. Jakby co, pytaj śmiało.

Oczywiście pisałem o standardowym obiektywie w lustrzance - makro w życiu nie złapie takiego jak ten Canon.

Po dokupieniu obiektywu makro -powyżej 1000 zyla proporcje się zmieniają o 180 stopni.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(28-02-2013, 15:48 PM)rysib napisał(a):
(28-02-2013, 14:02 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): ... Canona Power Shot SX220 HS -... - zdjęcia robi lepsze od lustrzanki Nikona za 2500 Wink

Nie jestem fanem nikona, ale nie przesadzajmy Cool
No ta fotka tez mnie nie przekonała. Tongue Nieostra, ziarno, brak głębi ostrości. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Zdjęcie z Fuji S6500fd ( produkcja 2007 matryca 6Mpx )
Variabilichromis moorii


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Janusz, używasz zewnętrznej lampy?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości