• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [320l][Ameryka Południowa] Kłoda na dnie

#1
Litraż: 320l
Oświetlenie: 2x 54W T5
Filtracja: glowica z gąbką + JBL Cristal Profi e1500
Ogrzewanie: 200W
CO2 i nawożenie: brak
Parametry wody:
pH: ~7,5 (nie do zbicia bez odpowiedniego sprzetu)
Twardosc: niestety, prawie tanganicka
Temperatura 27*C
Podłoże: piasek z OBI
Wystrój: korzeń mahoniowy (duzy + kilka dostawek)
Flora: szczątkowa, jak widac
Fauna:
- 7x Aequidens rivulatus (Akara pomarańczowopłetwa) - redukcja do 1 pary jak podrosna
- 1x Archocentrus nigrofasciatus (Pielęgnicza zebra) - zostala z dawniejszych czasow - nie moge sie jej pozbyc ze wzgledow sentymentalnych, dokupie samice jak akary podrosna
- 1x Ancistrus dolichopterus (Zbrojnik niebieski) - korzeniojad :-)
16x Corydoras sterbai (Kirysek sterby) - sluzba sanitarna dna

Zdjecia (glupi jas, niestety):
[Obrazek: img2593large.th.jpg]
[Obrazek: img2557large.th.jpg]
[Obrazek: img2561large.th.jpg]
[Obrazek: img2585large.th.jpg]
[Obrazek: img2587large.th.jpg]
[Obrazek: img2589large.th.jpg]
[Obrazek: img2590large.th.jpg]
[Obrazek: img2591large.th.jpg]
[Obrazek: img2592large.th.jpg]
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie . Tylko ten biały kamień nie pasuje Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
no ciekaw jestem czy nie zrobi się młyn jak będzie po parze zebr i akar. Btw, jak kirysy - pielęgnice ich nie leją?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(10-03-2011, 23:48 PM)piotrK napisał(a): Fajnie . Tylko ten biały kamień nie pasuje Big Grin

Bialy kamien zostaje - to moj wskaznik tego co rosnie mi w akwarium. Wlasnie wybilem sinice aldehydem. Czekam, az zaczna rosnac glony.
(11-03-2011, 00:20 AM)RafaHell napisał(a): no ciekaw jestem czy nie zrobi się młyn jak będzie po parze zebr i akar. Btw, jak kirysy - pielęgnice ich nie leją?

Para akar wlasnie zlozyla ikre. Musze przyznac, ze sposob w jaki przepedzaja 2x wieksza zebre robi wrazenie. Nie wiem jak sytuacja sie rozwinie, jak bedzie niedobrze - zostana akary.

Co do kiryskow, ryby je totalnie ignoruja. Swego czasu ziemiojady (juz ich nie mam) zjadly mi 60 zwinnikow. Kiryskow nie ruszyly, mimo, ze wtedy byly od zwinnikow o wiele mniejsze. Podobno kiryski sa dosc ciezkostrawne ze wzgledu na kolce w pletwach :-)
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Sterby są duże, więc nie martwiłbym się, ale gdyby były to jakieś mniejsze to nie ryzykowałbym trzymania ich z pielęgnicami.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ładnie wytrzebiłeś te sinice Smile Pokaż innym jak korzeń wyglądał przed akcją 'aldehyd' Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Faktycznie nechor jak masz zdjęcie korzenia z tymi sinicami to pokaż, bo widok był dosyć extremalny.Gdyby sinice miały inny kolor przypominały by krasnorosty.
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie ma problemu:

[Obrazek: img2513large.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Sinic bylo poprzednio tak duzo, ze sypalem podwojne dawki zarcia, a NO3 utrzymywalo sie na na zerowym poziomie. Jedyny plus calej sytuacji.

Obecnie ustabilizowalem NO3 na poziomie 30 mg/l dodajac azotan potasu. Pojawilo sie cos zielonego na korzeniu - jeszcze nie jestem w stanie stwierdzic czy to glony, czy sinice. Po dwuletniej walce z tym swinstwem jest pelen jak najgorszych przeczuc :/

Tu link do mojej ostatniej akcji (poprzednie byly bez uzycia chemii):
http://forum.tropheus.com.pl/index.php?a...0#msg66195

Moze sie komus przyda. Niezaleznie od efektu dlugofalowego, sinice chwilowo wymarly.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Faktycznie te glony wyglądają trochę jakby krasnorosty (długie pędzlowate) obłożone kożuchem sinic...
A powiedz jak to przebiegało podczas użycia chemii, glony obumierały i łatwo je było wyzbierać?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W linku, ktory podalem, jest opis tego co robilem - krok po kroku. Nie ma szans wyzbierac sinic z korzenia mahoniowego ze wzgledu na jego mocno porowata i poprzecinana szczelinami strukture. Po piewrszej dawce chemii zobaczylem, ze sinice slabna. Wtedy wyjalem korzen z akwarium, wyczyscilem pod cisnieniem (prysznic), oblalem kilka razy wrzatkiem i wtedy dopiero wlozylem spowrotem. Po wlozeniu zastosowalem uderzeniowa dawke chemii, zeby usunac niedobitki.

Niestety, wyglada na to, ze na dluzsza mete nie jest to wyjscie. Zauwazylem na szybie przy piasku poczatek skupiska sinic (okolo 5mm srednicy) Sad

Jak juz pisalem, wykorzystalem przez 2 lata wszystkie znane mi i mozliwe sposoby walki z tym paskudztwem. Jesli urosna znowu, jestem w totalnej kropce.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości