• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akwaterrarium 300l. z żółwiem.

#5
A więc po kolei. Żarówkę, zwykła lustrzankę grzybek(kwoka) 40w. Ta co ciepło daje, za około 5 zł. ta W sklepach zoologicznych są o podobnym działaniu ale droższe, więc po co przepłacać. Generalnie wysokość i moc powinna być dobrana tak by gdzieś pod lampą powinno być około 35c. Styczna trawa dla tego, że u żółwia ciężko coś utrzymać. Jakbym dał ziemie i coś posadził było by rozkopane wyrwane. A sztuczna trawa w miarę naturalnie wygląda. Miałem na tle oplątwy ale nie udało mi się ich utrzymać. A w Baniaku w sumie woda otaczki i korzenie dwa. Pływa też sum karłowaty, miał być chwilowo ale został. W okresie wiosenno-jesiennym, jest duża ilość roślin, które żółw pochłania w dużych ilościach. Kiedyś pływało trochę krajowych rybek na pokarm, ale się mu odwidziało i przestał jeść. A poza roślinami daję wszystkie te mrożonki co dla ryb, owoce morza, krewetki. Można też dawać koniki polne, dżdżownice. A ja nie trzymam nie chodzi po domu. Żaden żółw nie powinien po podłodze chodzić,  wodnolądowy czy lądowy i ja nie trzymam tak. Ale jak ktoś ma ogród i oczko można go trzymać od wiosny do jesienie w oczku. Chyba, że bardzo duże oczko to nawet można cały rok. Historia tego żółwia jest smutna bo jestem jego 4 właścicielem, i żadna osoba nie zapewniła mu odpowiednich warunków. Ogólnie jak się dowiadywałem o żółwiach to siostra mówiła mi, że koleżanka ma żółwia do oddania, że wszystkim. Ucieszyłem się liczyłem, że zaoszczędzę trochę na akwarium i osprzęcie. A tu szok akwarium około 10l. 2 kamienie na które nie miał nawet jak wejść, wody może z litr, żółw wielkości 5zł. a zanurzony nie był cały. Bez  żądnego osprzętu. A powód oddania zmieniałam wodę jakoś miesiąc temu lub później i woda śmierdzi. W szoku byłem jak to zobaczyłem. Powinien jak u mnie był mieć już z 10 cm. min. A był mały, dopiero u mnie odżył.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 29-03-2016, 22:21 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez tatakuby - 30-03-2016, 00:38 AM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez Pablito - 30-03-2016, 00:47 AM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez mfryga - 30-03-2016, 06:37 AM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 30-03-2016, 17:58 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez Adrian - 30-03-2016, 18:03 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 30-03-2016, 18:16 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez marekf - 30-03-2016, 19:43 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 30-03-2016, 20:37 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez Mesjah - 14-05-2016, 20:48 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 23-05-2016, 17:17 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości