• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cobitis taenia w akwarium ?

#1
Witam myślę czy nie spróbować w moim 500l z ziemiojadami tych ryb.. z 8 na dno, co o tym sądzicie ? ktoś miał te ryby w akwarium ? Za domem na działce pełno ich z ciernikami, tzn były z 9lat temu mam nadzieję że dalej są Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Potrzebuje chłodnej (czyt. zimnej), czystej, dobrze natlenionej wody. Jest chroniona. Przytargasz sobie choroby do akwarium. Poza tym ziemki wciagną je jak makaron.

Odpowiedz sobie sam Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No właśnie one u mnie tam mają poniżej 20 na pewno ale niby latem w gorącu je łapałem to w akwarium mam chłodniejszą... że chroniona to wiem, ale lepiej żeby skończyła w akwarium niż na haczyku jako żywiec ( wyborna przynęta na suma )

Podłapałem w sumie bo skoro w Ameryce trzymają swoje to czemu my nie doceniamy tego co nasze Smile ?Widziałem ziomka który trzyma je w temperaturze 27stopni w akwa. Fajnie byłoby je rozmnażać by za kilka lat nie musiały być pod ochroną
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Lepiej, żeby została w tym strumieniu. W akwarium zmarnujesz tą rybę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie twierdze że nie, ale niejednokrotnie je widziałem jak łapali na komel i potem lądowała na haczyku... A to żadna prowokacja, poważnie jestem ciekaw. Jak wiecie coś więcej to powiedzcie.. Czemu zmarnuje ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak wyżej ziemki je skonsumują, dwa temperatura w akwarium jest tak czy inaczej dla nich za wysoka, 3 biologia ziemków może zabić kozy i i w drugą stronę(coś jak ospa przywleczona do Ameryki przez Hiszpan która przetrzebiła indian), cztyry kozy w akwarium się zmarnują gdyż w takich warunkach się nie rozmnożą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W okolicach 28*C temperatura wody jest letalna, powyżej 20*C wymaga w opór natlenienia. Poza tym, odłów ryb chronionych do jakichkolwiek celów jest przestępstwem- nie ważne czy na haczyk czy do akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Racja że połączenie tych ryb to głupota, dobra odpuszczam Smile Przekonaliście mnie, a żeby nie zakładać nowego tematu.. do ziemków lepiej kirysy panda czy otosy ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Śmiem poprawić kolegę ale według wyników badań które niegdyś czytałem wspólna śmiertelna temp. dla kozy, głowaczy i pstrąga wynosi tylko 25°C.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na fejsie jakiś typo pisał że od roku je trzyma w 27 więc bzura, tak czy siak niech pływają w zimnym rowku ; >
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości