Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Cobitis taenia w akwarium ? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Cobitis taenia w akwarium ? (/thread-6867.html)

Strony: 1 2


Cobitis taenia w akwarium ? - kbmp - 15-03-2016

Witam myślę czy nie spróbować w moim 500l z ziemiojadami tych ryb.. z 8 na dno, co o tym sądzicie ? ktoś miał te ryby w akwarium ? Za domem na działce pełno ich z ciernikami, tzn były z 9lat temu mam nadzieję że dalej są Big Grin


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - piotrK - 15-03-2016

Potrzebuje chłodnej (czyt. zimnej), czystej, dobrze natlenionej wody. Jest chroniona. Przytargasz sobie choroby do akwarium. Poza tym ziemki wciagną je jak makaron.

Odpowiedz sobie sam Wink


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - kbmp - 15-03-2016

No właśnie one u mnie tam mają poniżej 20 na pewno ale niby latem w gorącu je łapałem to w akwarium mam chłodniejszą... że chroniona to wiem, ale lepiej żeby skończyła w akwarium niż na haczyku jako żywiec ( wyborna przynęta na suma )

Podłapałem w sumie bo skoro w Ameryce trzymają swoje to czemu my nie doceniamy tego co nasze Smile ?Widziałem ziomka który trzyma je w temperaturze 27stopni w akwa. Fajnie byłoby je rozmnażać by za kilka lat nie musiały być pod ochroną


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - Ruki - 15-03-2016

Lepiej, żeby została w tym strumieniu. W akwarium zmarnujesz tą rybę.


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - kbmp - 15-03-2016

Nie twierdze że nie, ale niejednokrotnie je widziałem jak łapali na komel i potem lądowała na haczyku... A to żadna prowokacja, poważnie jestem ciekaw. Jak wiecie coś więcej to powiedzcie.. Czemu zmarnuje ?


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - wisłok - 15-03-2016

Jak wyżej ziemki je skonsumują, dwa temperatura w akwarium jest tak czy inaczej dla nich za wysoka, 3 biologia ziemków może zabić kozy i i w drugą stronę(coś jak ospa przywleczona do Ameryki przez Hiszpan która przetrzebiła indian), cztyry kozy w akwarium się zmarnują gdyż w takich warunkach się nie rozmnożą.


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - Ruki - 15-03-2016

W okolicach 28*C temperatura wody jest letalna, powyżej 20*C wymaga w opór natlenienia. Poza tym, odłów ryb chronionych do jakichkolwiek celów jest przestępstwem- nie ważne czy na haczyk czy do akwarium.


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - kbmp - 15-03-2016

Racja że połączenie tych ryb to głupota, dobra odpuszczam Smile Przekonaliście mnie, a żeby nie zakładać nowego tematu.. do ziemków lepiej kirysy panda czy otosy ?


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - wisłok - 15-03-2016

Śmiem poprawić kolegę ale według wyników badań które niegdyś czytałem wspólna śmiertelna temp. dla kozy, głowaczy i pstrąga wynosi tylko 25°C.


RE: Cobitis taenia w akwarium ? - kbmp - 15-03-2016

Na fejsie jakiś typo pisał że od roku je trzyma w 27 więc bzura, tak czy siak niech pływają w zimnym rowku ; >