• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dyskusja nt. jakości mrożonek

Prokarm to niższa półka, moim zdaniem porównywalna do np. Katrinexu, słabsza od np. IchtioTropic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-01-2023, 16:53 PM)mimo12 napisał(a): słabsza od np. IchtioTropic.

Rozglądam się właśnie za pokarmem z najwyższej półki dla apisto... czy na IchtioTropic zwrócić uwagę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-01-2023, 16:48 PM)maskotus napisał(a): Hej, czy ktoś z Was kupuje mrożonki z dostawą do domu? Znalazłem coś takiego na allegro. Czy to żarcie jest dobrej jakości i czy jest szansa, że przyjdzie nierozmrożone?
https://allegro.pl/oferta/prokarm-wodzie...2801879208

O tym sprzedawcy Kobuz pisał tu:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid172838
Też robiłem tam zamówienie w tamtym tygodniu. Zamawiałem w taflach 500g. Nie mam zastrzeżeń co do jakości. Jest nieporównywalnie lepsza od wszystkiego co jest w blistarach. Zamawiałem artemie, kryl drobny, kryl gruby, kiełża, w sumie 2,5kg. Nic się nie rozmroziło. Lepiej wysłać chyba zamówienie mailem bezpośrednio do sprzedawcy.
https://prokarm.pl/kontakt/
Cennik wyślą na maila.
Ceny w porównaniu do 2021 roku wzrosły dwukrotnie. 
Kobuz pisał że 500g artemi kosztowało w październiku 2021: 12zł teraz kosztuje 24,30zł ale i tak się opłaca bo w zoologu za 100g trzeba zapłacić 12-14zł
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@dzikakuna a jaką mają te pokarmy datę ważności?
Ja potrzebuję małe blistry to chyba nie muszę pytać o cenę. Po prostu kupię przez allegro z wysyłką DPD.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-01-2023, 18:12 PM)maskotus napisał(a): @dzikakuna a jaką mają te pokarmy datę ważności?
Ja potrzebuję małe blistry to chyba nie muszę pytać o cenę. Po prostu kupię przez allegro z wysyłką DPD.

Nie wiem jaką mają datę, wyglądają świeżutko że sam by zjadł. Artemia czerwona bez tych białych pustych pancerzyków i tego syfu co w blistrarch. Bierz pokarm w taflach. Kup 2-3 i będziesz miał na rok.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ponieważ jakość pokarmów ostatnio spadła zacząłem szukać alternatywy. Żywy ze względu na cenę - 100/120 zl za kg odpuszczam póki co. Część pokarmów jest niedostępnych, część okresowo i problem.
Ostatnio nabyłem artemie "no name". bez napisów, daty i innych oznaczeń. Natomiast przechodząc do towaru - jedna z czystszych i ładniejszych artemii które nabyłem. Ładny robak, czerwono krwisty wręcz i czysty.
Jakościowo porównałbym do golden lake - której brakuje. No i najważniejsze - waga, tylko w 1 kg opakowaniach. Przykładając na grubość struny - ponad 2 do 3 typowych półkilowek tradycyjnych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wysokiej jakości są pokarmy z Ocean Nutrition.

Co do prokarmu, może nie miałem szczęścia, ale artemia zawsze taka sobie od nich, inne robale ok, ale zdarzały się często domieszki i ilość pokarmu w objętości mrożonek była niska.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-01-2023, 18:36 PM)dzikakuna napisał(a):
(16-01-2023, 18:12 PM)maskotus napisał(a): @dzikakuna a jaką mają te pokarmy datę ważności?
Ja potrzebuję małe blistry to chyba nie muszę pytać o cenę. Po prostu kupię przez allegro z wysyłką DPD.

Nie wiem jaką mają datę, wyglądają świeżutko że sam by zjadł. Artemia czerwona bez tych białych pustych pancerzyków i tego syfu co w blistrarch. Bierz pokarm w taflach. Kup 2-3 i będziesz miał na rok.

Pytam o datę ważności bo mam bardzo mało ryb i nie chciałbym aby żarcie się zmarnowało, dla tego rozważam kupno jedzenia w kostkach...
A gdybym się zdecydował na większe opakowania, to które wziąć dla apisto? Wodzień, artemię i...?
@mimo12 oni chyba nie mają wodzienia czy larw komarów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@maskotus a ile byś musiał trzymać mrożone żarcie, żeby się zmarnowało? Smile Bez przesady, przecież producenci też to często rozmrażają i zamrażają. Tafle 500 g mają tę wadę, że trzeba je kruszyć, więc za każdym razem ułamie się nieco inna porcja, ale tak jak pisał Kuna cenowo to wychodzi o niebo lepiej. Mają artemię, wodzienia, lasonogi, dafnię, kryl, kiełża, chyba ochotkę i jakieś miksy serca wołowego. Komar jest w cenniku ale ostatnio jak zamawiałem to był niedostępny. Najlepiej napisać, na kontakt, w miarę sprawnie odpisują.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • maskotus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z tego co pamiętam to data ważności na mrożonej ochotce czy wodzieniu to 2 lata.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
[-] Post arsik otrzymał 2 Lubię to od:
  • maskotus, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości