• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Glony w tandze

#1
Cześć,
jakiś czas temu zaplanowałem sobie mikrotangę. Zbiornik 36l (pwch. dna 40x30) dojrzewa już tydzień - są w nim łupki drzewiaste i kilkanaście muszli winniczków. Nie planuję roślin, ewentualnie kilka pistii na taflę, żeby przyciemnić zbiornik. Filtracja to FZN-2 zasypany w całości grysem koralowym. Na razie oświetlam 6h lampą Leddy Smart 6500K o mocy 6W. Parametry po pierwszym tygodniu - pH = 8, GH = 16, KH = 16, NO2 = 0,5.

Analizując rózne wątki dotyczące zbiorników z tego biotopu zauważyłem, że w fazie dojrzewania koledzy celowo wspomagają rozwój glonów wydłużając czas świecenia, zwiększając moc świetlówek czy dolewając nawozy. Zastanawiam się jednak, czy jest sens wspomagania ich rozwoju czy po prostu poczekać, aż natura zrobi swoje? Czy duża ilość glonów jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania tego biotopu? I czy dla tak małego zbiornika jest pożądana?
Docelowo planuję tam trzymać parę ocellatusów lub brevisów - mam jeszcze dwa tygodnie na zebranie opinii.


 
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Glony w tandze - przez cychlida - 28-09-2015, 10:33 AM
RE: Glony w tandze - przez Bernard - 28-09-2015, 12:39 PM
RE: Glony w tandze - przez cychlida - 28-09-2015, 23:14 PM
RE: Glony w tandze - przez Sendog - 28-09-2015, 12:46 PM
RE: Glony w tandze - przez Bernard - 28-09-2015, 23:58 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości