• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys meeki

Piękny widok:-)Pewnie że jakiś czas pojawią się w dziale giełda?:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Klasyka pielęgnicomaniaka, muszą kiedyś do mnie znowu trafić Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Najlepsze jest to że i partner i młode wiedzą co to znaczy.chyba nie trzeba mówić pielęgnicomaniakom ?
[-] Post duchu otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
[video=youtube]http://https://youtu.be/e2iK-I066yw[/video]

[-] Post wet-aqua otrzymał 1 polubień od:
  • Macraei
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gratuluję. Pięknie wybarwiony ten samczyk a tych młodych jest mnóstwo?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ryby mojego dzieciństwa , a było to bardzo dawno........ Zagościły u mnie po wielu latach, jako " rozpraszacze" agresji P. menarambo ale zbytnio dominowały nad dużo większymi rybami , odganiając je nawet od  pokarmu opadającego na dno zbiornika. Musiały trafić do oddzielnego zbiornika , gdzie regularnie mają potomstwo. Ilość młodych ok. 250-260 sztuk ( ikry ok. 300 sztuk). Stadko narybku na filmie już zredukowane przez konkurencyjną parę,  która aktualnie jest bez potomstwa. Dokarmiam narybek ale nie odchowuje , ponieważ nie ma chętnych na młode co jest raczej oczywiste. Wiele ciekawych zachowań i dużo notatek. Niewiarygodne relacje i formy przekazywania sygnałów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne masz te meeki, moim jeszcze trochę brakuje do takiego wyglądu Smile Sam się zastanawiam czy zaledwie 4 meeki nie dominuja 8 Rheoheros lentiginosus podczas karmienia - meeki mają zawsze pełne brzuch a lentigi nigdy.

Ile cm ma twój samiec?

Tak nawiasem, to chciałbym zobaczyć w Polsce jakąś smuklejszą odmianę T. meeki albo T. affinis. Większość ryb sprzedawanych w Polsce to odmiana typowo jeziorowa, a te z rzek też są pikne Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-07-2017, 09:33 AM)piotrK napisał(a): Piękne masz te meeki, moim jeszcze trochę brakuje do takiego wyglądu Smile Sam się zastanawiam czy zaledwie 4 meeki nie dominuja 8 Rheoheros lentiginosus podczas karmienia - meeki mają zawsze pełne brzuch a lentigi nigdy.

Ile cm ma twój samiec?

Tak nawiasem, to chciałbym zobaczyć w Polsce jakąś smuklejszą odmianę T. meeki albo T. affinis. Większość ryb sprzedawanych w Polsce to odmiana typowo jeziorowa, a te z rzek też są pikne Smile
Samiec ma ok. 10 cm. Jak zaczynają się rozmnażać to mogą zatruć życie nawet dużym pielęgnicom , nie mówiąc o rybach zbliżonych do ich rozmiaru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wow, piękne są. To też ryby mojego dzieciństwa. Moje podczas opieki były dużo ciemniejsze. Były też bardziej wysmukłe, przez co miały naprawdę drapieżny wygląd.
Jeszcze kilka takich filmików i nawrócę się na CA Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Te ryby rzeczywiście prezentują się wyśmienicie, uwielbiam takie gatunki ryb !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości