Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Thorichthys meeki - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-54.html)
+---- Wątek: Thorichthys meeki (/thread-596.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Thorichthys meeki - ARAPAIMA - 19-10-2011

Witam wszystkichSmile
Dobrana parka pielęgnic mekk,dosyc duża jak na ten gatunek ok 17cm



RE: Thorichthys meeki - lukhil - 19-10-2011

Duże i ładneSmile


RE: Thorichthys meeki - Dawidziak - 19-10-2011

Widzę, że masz/ miałeś sporo gatunków pielęgnic, więc poproszę o radę: miałem swego czasu meeki, ale były po prostu blade, te na Twoich zdjęciach kolorki mają śliczne. Widziałem kiedyś dorosłe, pięknie wybarwione meeki - przepiękne, ja prawdopodobnie trafiłem na jakąś kiepską odmianę barwną, i tu moje pytanie - jak powinna wyglądać młoda meeka, żeby się tak ładnie wybarwiła? Od razu widać u młodych osobników piękny czerwony kolor?


RE: Thorichthys meeki - lukhil - 19-10-2011

Dawid a jakiej wielkosci byly twoje?


RE: Thorichthys meeki - Topielec - 19-10-2011

Chciałem napisać, że uwielbiam ten gatunek, ale w sumie mógłbym to napisać przy każdym gatunku, więc sobie daruję Smile Miałem kiedyś jednego podrostka w swoim akwarium i strasznie mi się podobał, niestety szybko padł. Chciałbym kiedyś znaleźć możliwość powrotu do tej ryby. Czy te 17 cm to już raczej maks dla niej?


RE: Thorichthys meeki - ARAPAIMA - 19-10-2011

To tak Dawid jeśli chodzi o ubarwienie ciezko powiedziec moje miałem juz porosniete około 10cm i były juz w wiekszej części czerwone,ale miałem kilka miotów po tej parze i malutkie przedstawiam na fotografii,w pózniejszym wieku łapią tą czerwień jeśli chodzi o wielkość ,wydaje mi sie kwestia genów jak u ludziSmile

Dawno temu jak byłem chłopcem,moja chrzestna pracowała przy zbiornikach wodnych w Dobczycach,tam jeden Gosc hodował mekki miał je w 1000l ramiaku,całe mnóstwo,wszystkie zapewne pospokrewniane ale widziałem tam osobniki 20cmHuh
Nigdy potem nie widziałem juz tak duzych mekk,wybarwione były podobnie do moich ,prosze jednak wziasc poprawke ze na foto nie widac ani zieleni ani błekitu,na zywo wygladały dużo lepiej.Nie podaje pokarmów wybarwiajacych czerwień.



RE: Thorichthys meeki - Dawid - 19-10-2011

Cytat:miałem swego czasu meeki, ale były po prostu blade, te na Twoich zdjęciach kolorki mają śliczne. Widziałem kiedyś dorosłe, pięknie wybarwione meeki - przepiękne, ja prawdopodobnie trafiłem na jakąś kiepską odmianę barwną, i tu moje pytanie - jak powinna wyglądać młoda meeka, żeby się tak ładnie wybarwiła?

Populacja którą uznaje się za najładniejszą, występuje tylko w kilku rzekach - ubarwienie jest kontrastowo czerwono-białe, i to i tak głównie podczas tarła. Więc żeby wiedzieć co wyrośnie z Twoich ryb musisz wiedzieć, skąd pochodzą, no i... czekać na tarło - wtedy dopiero ukażą pełnie barw (w sklepie młode wszystkie wyglądają dość niepozornie Wink Inne populacje nie są tak kontrastwow ubarwione, i na górze zamiast białego mają więcej szarego czy innych odcieni, a na dole nie mają tak intesywnej czerwieni - tylko niekiedy np. nawet pomarańcz. Ale też są ładne!

Ja niedawno w sklepie, w wielkim akwarium zobaczyłem meeke wielkości jakiś 10 cm, w towarzystwie pielęgnic zeber i pawiookich - i żeby się utrzymać w takim towarzystwie musiała być bardzo agresywna, i to wpływało na jej ubarwienie - urzekła mnie właśnie swoim dość białym ubarwieniem górnej partii, kupiłem ją. Jednak u mnie - w znacznie mniejszym akwarium, w którym nie ma na dodatek kogo przeganiać i straszyć, utraciła te swoje kolory. Podejrzewam, że dopiero podczas tarła się ujawnią, albo podczas walk o terytorium - ale narazie nie dokupiłem jej żadnego towarzystwa...

Dużo może zależeć też od oświetlenia. Odpowiednie oświetlenie moze wcyiągnąc lub przyćmić barwy ryb.


ARAPAIMA: 17 centymetrowe mekki to tylko na fimach lub zdjęciach widziałem Big Grin Nieźle taką wyhodować! Big Grin


RE: Thorichthys meeki - Dawidziak - 19-10-2011

Moje miały jakieś 7-8 cm, w sklepie w którym pływały te piękne meeki o których pisałem wcześniej były także mniejsze, mnij więcej takiej wielkości jak moje a już ładnie wybarwione. Ciekawostką jest również to, że jeden sprzedawca powiedział (tam, gdzie były te piękne meeki), że powinienem mieć w akwa torf aby lekko zakwasić wodę, w książce natomiast podają pH ok 8. Bądź tu człowieku mądry ;-) Słyszałem, że są różne odmiany meeki i niektóre są własnie taki blade, spotkaliście się z czymś takim?


RE: Thorichthys meeki - Pley - 19-10-2011

Masz jeszcze takie meekusie ? Big Grin


RE: Thorichthys meeki - Dawidziak - 19-10-2011

Nie teraz mam pomarańczowopłetwe