• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akwarium 375 litrów | obsada

#1
witam,

przymierzam się do założenia akwarium:

375 l  o wymiarach 130 cm długość x 45 cm głębokość x 55 cm głębokość (panorama) x 60 cm wysokość.

Plan co do obsady narazie taki:

6 młodych sztuk Rocio octofasciata
6 młodych sztuk Thorichthys meeki

Baniak mam zamiar przedzielic dużym korzeniem. Docelowo zostawiłbym po dobranej parze. Ktoś trzyma może te dwa gatunki razem i jak się znoszą?

Jakimi rybkami ewentualnie mógłbym jeszcze dopełnić ten zbiornik i jakie rośliny? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rośliny to anubias,nurzaniec np śrubowy.Jeśli chodzi o obsadę to pasowałyby tu sajica lub salvini choć preferowałbym te pierwszeSmile.Po dobraniu się w pary docelowo zostawiłbym po parze dwóch gatunkow
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Więcej gatunków pielęgnic w takim baniaku niż te Niebieskołuskie i Meeki? Myślałem najpierw o Salvini bo piękna rybka, ale są podobno bardzo agresywne. No chyba że zrezygnować z Niebieskołuskich i trzymać Meeki razem z Salvini. Ewentualnie jakieś inne rybki prócz pielęgnicowatych? Doradzcie coś.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To forum pielęgnic więc pewnie każdy je poleciSmileKażda ryba ma inny temperament,u mnie meeki są agresywne!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Oczywiście że akwarium będzie bazować na pielęgnicach tylko teraz mam dylemat czy zdecydować się na:

6 sztuk Cichlasoma salvini 



6 sztuk Thorichthys meeki

czy zamiast tej Salvini do Meeki będzie bardziej pasować Rocio? Pisząc o innych rybkach prócz pielęgnicowatych miałem na myśli jakiś wypełniacz reprezentujący ten sam biotop.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jako wypełniacz możesz wrzucić z 8-10 sztuk zwinników ogonopręgich Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Salvini zmasakrują meeki. Ja do meek proponowałabym łagodniejsze ryby, sajice np, myrnae, nawet miodowe. W Twoim baniaku 3 parki docelowo a nie 2.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
@teddybear1916  te zwinniki to już inny biotop bo Ameryka Południowa. Kusi ta Salvini, ale gdzie przeczytam to większość piszę że bardzo agresywne i w takim połączeniu z meekami nie za bardzo. @mei rybki które wymieniłeś też brałem pod uwagę i póki co wracam do pierwotnej opcji czyli:

6 młodych sztuk Rocio octofasciata
6 młodych sztuk Thorichthys meeki

Z racji że szło by w takim akwarium trzymać trzy pary to po głowie mi chodzi jeszcze Pielęgnica Nikaraguańska (Hypsophrys nicaraguensis) ? Ma ktoś jakieś doświadczenia trzymania jej z Meekami lub Niebieskołuskimi? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja Zwinniki ogonopręgie miałem w CA ( identyczne jak Astyanaxy mexicanus, których i tak nie zdobędziesz ) więc w obwodzie pozostają Ci jeszcze molinezje. Smile

Dodam, że miałem Meeki wraz z Salvini w 350l i nie było problemów, z Rocio obie te gatunki również łączyłem i nie było problemów, kwestia ryb jakie Ci się trafią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(03-01-2015, 04:50 AM)teddybear1916 napisał(a): Ja Zwinniki ogonopręgie miałem w CA ( identyczne jak Astyanaxy mexicanus, których i tak nie zdobędziesz ) więc w obwodzie pozostają Ci jeszcze molinezje. Smile

Albo mieczyki odmiany dzikiej :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości